Rīgas namu pārvaldnieka parādu piedziņu veiks arī ārpakalpojums

Līdzīgi kā tas ir daudzos lielākajos klientu apkalpošanas uzņēmumos Latvijā, arī SIA Rīgas namu pārvaldnieks (RNP) nolēmis parādu piedziņu daļēji nodot ārpakalpojumam, lai palielinātu parādu piedziņas ātrumu. Būtiskākās izmaiņas klientiem saistītas ar to, ka parādu atgūšanas uzņēmums informāciju par visiem parādniekiem izvieto parādnieku reģistrā, apgrūtinot parādnieku iespējas saņemt aizdevumu – preces uz nomaksu, patēriņa kredītu, auto līzingu, hipotekāro kredītu.

Noslēdzies parādu piedziņas izsludinātais iepirkums, darbu ar debitoriem jau veic uzņēmumi SIA Paus Konsults un SIA Intrum.  Parādniekiem jāapzinās, ka parādu nodošana piedziņai nozīmē arī papildus izmaksas, kas viņiem būs jāsedz, BNN informē RNP.

Parādu piedziņas politikas pilnveidošanu RNP plānoja ieviest jau ilgāku laiku, vairākkārtīgi par to informējot savus klientus.

«Šāds lēmums pieņemts, veidojot jaunu debitoru politiku uzņēmumā. Rūpēs par visu mūsu klientu interesēm, aizstāvot godprātīgos maksātājus, rūpīgi jāseko līdzi maksāšanas disciplīnai. Pēdējā gada laikā ir izdevies maksāšanas disciplīnu būtiski uzlabot un parādu apmēru samazināt, tomēr noslēdzoties apkures sezonai, klientu parāds pret AS Rīgas Siltums ir 3,6 milj. EUR apmērā. Esošais normatīvais regulējums paredz, ka apkuri klientiem vēlamajā laikā rudenī pieslēgs tikai tām mājām, kur nav parādu. Šāds normatīvais regulējums noved pie tā, ka var ciest visi klienti. Līdz ar to mēs kā pārvaldnieks sadarbībā ar ārpakalpojumu pastiprināti pievērsīsim uzmanību, lai ierobežotu jau īstermiņā nesamaksājamu parādu apjomu, kas veidojas vidēji pēc trīs mēnešiem. Neraugoties uz progresu normatīvo aktu izmaiņu virzībā par apkures pieslēgšanu, pārvaldnieka uzdevums ir darīt visu, lai parādi tiktu nosegti un apzinīgi maksājošie klienti nesaskartos ar neērtībām. Vienlaikus jāatgādina, ka parādu veidošanās nozīmē arī mazāk līdzekļus mājas apsaimniekošanai, remontam un kavētus citu pakalpojumu sniedzēju rēķinus. Tādejādi mūsu uzdevums ir būt gan pozitīvam atgādinātājam, ja piemirsies samaksāt, gan stingrākam piedzinējam pārējo iedzīvotāju interesēs, ja redzam ļaunprātīgu nemaksāšanu,» komentē SIA Rīgas namu pārvaldnieks valdes loceklis Bernhards Maļinovskis.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas