Robežsargi aiztur Ukrainas pilsoni ar viltotiem dokumentiem

Silenes robežkontroles punktā aizturēts viens Ukrainas pilsonis ar viltotu Slovākijas transportlīdzekļa vadītāja apliecību.

Sestdien, 22.decembrī, Silenes robežkontroles punktā robežsargi veica pārbaudi kādai no Latvijas izceļojošai automašīnai. Transportlīdzekļa vadītājs, 1964.gadā dzimis Ukrainas pilsonis dokumentu pārbaudes laikā robežsargiem uzrādīja viltotu Slovākijas transportlīdzekļa vadītāja apliecību, informē Valsts robežsardzē.

Par viltotu dokumentu izmantošanu uzsāktais kriminālprocess pēc Krimināllikuma 275.panta pirmās daļas, pēc visu nepieciešamo kriminālprocesuālo darbību veikšanas nosūtīts Latgales tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai. Likumpārkāpējam par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu ar prokurora priekšrakstu piemērots naudas sods vairāk kā 2 000 eiro apmērā.

«Krimināllikums paredz, ka par dokumenta, kas piešķir tiesības vai atbrīvo no pienākumiem, zīmoga vai spiedoga viltošanu, kā arī par viltota dokumenta, zīmoga vai spiedoga realizēšanu vai izmantošanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam, ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu, bet gadījumos, kad tas izdarīts mantkārīgā nolūkā, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, vai, ja tas radījis būtisku kaitējumu valsts varai, pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm, draud brīvības atņemšana uz laiku līdz pat trim gadiem,» stāsta Valsts robežsardzē.

Tāpat likumsargi atzīmē, ka šogad konstatētas 163 personas, kuras uzrādījušas viltotus ceļošanas vai transportlīdzekļa dokumentus, savukārt pērn visa gada garumā par viltotu dokumentu izmantošanu aizturētas 144 personas.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas