Romnijs: ASV ir «svēts pienākums» novērst Irānas draudus Izraēlai

Mits Romnijs

Amerikas  Savienoto Valstu prezidenta amata kandidāts Mits Romnijs (Mitt Romney) izteicies, ka Amerikas Savienotajām Valstīm ir «svēts pienākums un morāls imperatīvs» darīt visu nepieciešamo, lai atturētu Irānu no kodolieroču izgatavošanas, kas varētu apdraudēt Izraēlas eksistenci.

Romnijs savas vizītes laikā Jeruzalemē apsolījis, ka ASV nekad neaizmirsīs pagātnes šausmas un nepagriezīs muguru Izraēlai, raksta NBC News.

Viņš vairākkārt atkārtoja savu pārliecību, ka Irāna rada satraukumu kā Izraēlā, tā ASV, pieļaujot iespēju, ka ASV varētu atbalstīt vienpusēju Izraēlas uzbrukumu Irānai gadījumā, ja diplomātiskās sarunas nedotu cerēto rezultātu.

«Mums jāpielieto visi iespējamie līdzekļi, lai atturētu Irānu no kodolieroču ražošanas, un mēs ļoti ceram, ka pietiks ar diplomātiskām un ekonomiskām sankcijām. Tomēr nevar izslēgt nevienu iespēju. Mēs atzīstam Izraēlas tiesības sevi aizsargāt, un Amerikai ir tiesības jūs aizstāvēt,» tā Romnijs.

Bijušais Masačūsetsas štata gubernators savas vizītes laikā ticies ar Izraēlas augstākajām amatpersonām, kā arī apmeklējis svarīgus vēsturiskus objektus.

Politikas eksperti uzskata, ka, lai Romnijs vēlēšanās iegūtu Amerikas ebreju atbalstu, kā arī Izraēlas valsts atbalstu ievēlēšanas gadījumā, viņam jāpauž daudz siltāka attieksme pret Izraēlas amatpersonām, nekā tas iepriekš izdevies pašreizējam ASV prezidentam Barakam Obamam (Barack Obama). Romnijs centās ievērot šo ieteikumu, vizītes laikā Izraēlas premjerministru Benjaminu Netanjahu (Benjamin Netanyahu) saucot par savu «draugu».

BNN jau ziņoja, ka Izraēlas aizsardzības ministrs Ehuds Baraks (Ehud Barak) devis mājienu, ka viņa pārstāvētā valsts varētu pirmā dot triecienu Irānai, ja sankcijas nelīdzēs un tā nepārtrauks pūliņus ražot kodolieročus. Viņš norādījis, ka Izraēlai var nākties pieņemt sarežģītus un būtiskus lēmumus attiecībā uz valsts drošību.

Tāpat tiek norādīts, ka Izraēla neizslēdz nevienu opciju, kā apstādināt Irānas kodolambīcijas. Līdz šim vēl neviena tik augsta līmeņa Izraēlas amatpersona nebija atklāti draudējusi Irānai, parasti dodot priekšroku diplomātiskai konflikta risināšanai.

Ref.110.000.102.1418

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas