Rosina apsūdzēt mediķi par fiktīvu vakcināciju pret Covid-19, potes saturu ievadot vatē

Valsts policija rosinājusi prokuratūrai uzrādīt apsūdzības mediķei par fiktīvu vakcināciju pret Covid-19, potes saturu ievadot vatē, vēsta Valsts policija.

12.oktobrī Valsts policija saņēma iesniegumu no kādas Rīgas medicīnas iestādes, jo slimnīcā bija nonākusi kāda ar Covid-19 inficēta persona, kura sākotnēji uzrādīja derīgu vakcinācijas pret Covid-19 sertifikātu, bet, slimībai progresējot un veselības stāvoklim pasliktinoties, atzinās, ka sertifikāts ir fiktīvs.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka gan slimnīcā esošajam vīrietim, gan viņa dzīvesbiedrei ir iegūti fiktīvi vakcinācijas sertifikāti.

Tika noskaidrota arī šīs fiktīvās vakcinācijas veikšanas vieta un iesaistītās personas.

Jau 13.oktobrī aizdomās par fiktīvas vakcinācijas veikšanu likumsargi Alūksnē aizturēja 1976.gadā dzimušu medicīnas iestādes darbinieci. Tāpat tika veiktas kratīšanas personas dzīvesvietā un darba vietā, kuru laikā izņemti datu nesēji un dažādi dokumenti.

Izmeklēšanas laikā iegūta informācija, ka minētā medicīnas darbiniece vakcīnas ievadījusi vatē.

Pret minēto medicīnas darbinieci ierosināts sākt kriminālvajāšanu par dokumenta viltošanu, ko izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, un par apzināti nepatiesas informācijas ievadīšanu automatizētā datu apstrādes sistēmā.

Lasiet arī: Mājsēde un cietums. 2021.gada spilgtākie notikumi Latvijas politikā

Pret sievieti, kura fiktīvi saņēmusi vakcinācijas sertifikātu, ierosināts sākt kriminālvajāšanu par viltota dokumenta izmantošanu un dokumenta viltošanu, ko izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Par šādiem nodarījumiem rosināts apsūdzēt arī vīrieti, kurš saņēmis fiktīvu vakcinācijas sertifikātu.

Visām aizdomās turētajām personām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Valsts policija atkārtoti aicina personas, kurām ir informācija par vakcinācijas fakta falsificēšanu, ziņot policijai. Personas, kuras ir iesaistījušās šādās darbībās, policija aicina pašām labprātīgi pieteikties policijā un sadarboties ar izmeklētājiem.

Atkarībā no konkrētas situācijas tiks izvērtēta likumā paredzētā iespēja atbrīvot šādas personas no kriminālatbildības.

Jau ziņots, ka kopš vasaras policija sākusi vairākus desmitus kriminālprocesu par iespējamu fiktīvu vakcināciju. Daļa no aizturētajiem ir medicīnas jomas darbinieki.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas