Rosina atbrīvot no amata RD Mājokļu un vides departamenta direktoru Aleksejenko

Pirmdien, 16.maijā plkst.14:00 Rātsnama Portretu zālē notiks Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komitejas sēde, kurā plānots izskatīt Vienotības deputātu rosināto lēmumprojektu par Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta direktora Anatolija Aleksejenko atbrīvošanu no ieņemamā amata.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa 18.martā viņam piemēroja piecu minimālo mēnešalgu jeb 1 850 eiro sodu par mobilā tālruņa signāla slāpēšanas iekārtas glabāšanu, informē partijas Vienotība Rīgas domes deputātu frakcija.

Aleksejenko ir notiesāts pēc Krimināllikuma 237.1 panta otrās daļas «par sevišķā veidā veicamiem operatīvās darbības pasākumiem vai to traucēšanai speciāli radītu vai pielāgotu iekārtu, ierīču vai instrumentu un to komponentu vai programmatūras aprites aizlieguma pārkāpšanu». Vienotības deputāti uzskata, ka Aleksejenko ir jāatbrīvo no amata, balstoties uz Darba likuma 101.pantu, jo viņš ir rīkojies pretēji labiem tikumiem, un šāda rīcība nav savienojama ar darba tiesisko attiecību turpināšanu.

«Krimināli sodīta persona ir zaudējusi darba devēja un rīdzinieku uzticību un nevar turpināt pildīt tik atbildīgu amatu,» uzskata Vienotības deputātu frakcijas priekšsēdētāja Sarmīte Ēlerte

2013.gada 1.jūlijā Aļeksejenko tika atstādināts no Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta direktora pienākumu pildīšanas. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs piemēroja viņam aizdomās turētā statusu saistībā ar aizdomām par kukuļņemšanu. Tolaik izskanēja, ka Aļeksejenko turēts aizdomās par to, ka, iespējams, pieprasījis kukuli 100 000 eiro apmērā par Rīgas domei piederoša īpašuma izīrēšanu. Aļeksejenko tika atjaunots Mājokļu un vides departamenta direktora amatā aizvadītā gada nogalē, pret ko iebilda Vienotības deputāti. Vienotības deputātu rīcībā nav informācijas, ka krimināllieta pret Aleksejenko ir izbeigta, norāda frakcijā.

Ref: 102.000.102.12695

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas