Rosina izmaiņas likumdošanā ar mērķi pasargāt bērnus no smēķēšanas

Valsts sekretāru sanāksmē ceturtdien, 7.aprīlī, izskatīti Veselības ministrijas izstrādātie likumprojekti, kas paredz veikt izmaiņas Bērnu tiesību aizsardzības likumā un Reklāmas likumā, lai sinhronizētu likumprojektā “Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likums”, kas 3.martā otrajā lasījumā izskatīts Saeimā, noteiktos principus un regulējumu.

Atbilstoši šobrīd Bērnu tiesību aizsardzības likumā noteiktajai kārtībai, bērns nedrīkst smēķēt un lietot alkoholiskos dzērienus, ir noteikts aizliegums bērniem pārdot alkoholiskos dzērienus un tabakas izstrādājumus, kā arī virkne citu ierobežojumu. Ņemot vērā, ka tirgū tiek piedāvāti dažādi smēķēšanas produkti un ierīces, kuru darbības princips neatšķiras no tabakas izstrādājumiem, Bērnu tiesību aizsardzības likumu paredzēts papildināt, nosakot ierobežojumus arī augu smēķēšanas produktiem un elektroniskajām smēķēšanas ierīcēm. Likumprojektā papildināts, ka bērns nedrīkst atrasties un ir aizsargājams arī no augu smēķēšanas produktu dūmu un elektronisko smēķēšanas ierīču tvaika, informē Veselības ministrija.

Atbilstoši likumprojektā noteiktajam paredzēts, ka bērnam aizliegts pārdot augu smēķēšanas produktus un elektroniskās smēķēšanas ierīces un to uzpildes tvertnes, bērnam aizliegts arī strādāt darbus, kas saistīti ar šo produktu ražošanu, izmēģināšanu, glabāšanu, lietošanu, kā arī tirdzniecību vai reklāmu.

Tāpat rosinātas izmaiņas Reklāmas likumā, nosakot, ka līdzās alkoholiskajiem dzērieniem un tabakai ir aizliegts izmantot bērnus arī augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un elektronisko smēķēšanas ierīču uzpildes tvertņu reklāmā, kā arī adresēt iepriekšminēto produktu reklāmu bērniem.

Lai likumprojekti stātos spēkā, tie ir jāapstiprina Ministru kabinetā un Saeimā.

Ref: 102.000.102.12364

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas