Rosina likvidēt budžeta vietas Latvijas augstskolās

Stratēģiskās analīzes komisija, kuras pārziņā ir sava alternatīva redzējuma par nepieciešamajām pārmaiņām augstākajā izglītībā izstrādāšana, varētu rosināt likvidēt valsts apmaksātās studiju vietas Latvijas augstskolās, atzina SAK priekšsēdētājs Roberts Ķīlis.

Šāds Ķīļa paziņojums gan neguva deputātu un klātesošā izglītības un zinātnes ministra Rolanda Broka atbalstu. Ministrs norādīja, ka tādā gadījumā studenti neizvēlētos dārgākās studiju programmas, kurās jau tagad reti kurš studē par savu vai aizņemtu naudu. Piemēram, zobārstniecības studijas kopumā izmaksā 20 000 latu. Reti kurš uzdrošināsies iekrist tik lielos parādos, vēsta Latvijas Avīze.

Arī Saeimas komisijas priekšsēdētāja Ina Druviete sacīja, ka šis nebūtu pareizais ceļš esošajā ekonomiskajā un demogrāfiskajā situācijā.

Savukārt Rektoru padomes priekšsēdētājs Arvīds Barševskis arī piebilda, ka viņa vadītajā Daugavpils Universitātē tikpat kā nav maksas studentu, jo jaunieši nespēj atrast galvotājus. Barševskis sacīja – bieži vien iespēja studēt par valsts budžeta līdzekļiem ir vienīgais, kas notur jauniešus Latvijā. Ja studēt šeit būs iespējams, tikai uzņemoties kredītsaistības, jaunieši meklēs studiju iespējas citās Eiropas valstīs. Un, kā zināms, piemēram, Dānijā un Vācijā studijas ir par brīvu.

 

 

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas