Rosina samazināt NĪN tiem, kam pieder viens īpašums

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards aicina veikt grozījumus likumdošanā, kas paredzētu samazinātu nodokļa likmi tiem nekustamā īpašuma nodokļu maksātājiem, kuriem pieder viens nekustamais īpašums un kas ir arī šī nodokļu maksātāja deklarētā dzīvesvieta.

Pašvaldībām Latvijā ar likumu paredzētas tiesības noteikt nekustamā īpašuma nodokļu likmes līdz pat 1,5% no dzīvošanai paredzētā nekustamā īpašuma kadastrālās vērtības, taču Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) katru gadu turpina saņemt daudzu iedzīvotāju sūdzības un lūgumus VARAM atcelt attiecīgos pašvaldību saistošos noteikumus. Aprēķinātais nekustamā īpašuma nodoklis iedzīvotājiem rada lielu finansiālu slogu, negatīvi ietekmē mājsaimniecību labklājības līmeni un veicina nodokļa parādu apjoma pieaugumu, informē VARAM.

Tāpēc ministrs licis sagatavot grozījumus likumā par nekustamā īpašuma nodokli, kas nosaka, ka vienīgo mājokli nedrīkst aplikt ar nodokli lielāku par 0,2%, 0,4% vai 0,6% atkarībā no mājokļa kadastrālās vērtības.

«Nepieciešams veikt grozījumus likumā un paredzēt, ka gadījumos, ja tas ir vienīgais nodokļa maksātājam piederošais īpašums un ir nodokļa maksātāja deklarētā dzīvesvieta, šim īpašumam nosaka nemainīgu nekustamā īpašuma nodokļa likmi,» norāda Gerhards.

Ref: 102.000.102.12464

Saistītie raksti

3 KOMENTĀRI

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas