Rosina uzsākt kriminālvajāšanu saistībā ar fiktīvu vakcinēšanu pret Covid-19

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pirmdien, 9.maijā, rosinājis Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai uzsākt kriminālvajāšanu pret vienu fizisku personu par nepatiesas informācijas ievadīšanu automatizētā datu apstrādes sistēmā pēc personu fiktīvas vakcinēšanas pret Covid-19.

Krimināllietā iegūtie pierādījumi liecina, ka medicīnas darbiniece, kas nodarbināta vakcinācijas punktā tirdzniecības centrā, veikusi personu fiktīvu vakcināciju pret Covid-19 un īstenojusi nepieciešamās darbības, lai informācija par it kā notikušo vakcinācijas faktu tiktu ievadīta E-veselības sistēmā un personas saņemtu sadarbspējīgu sertifikātu. Īstenojot šādas darbības, medicīnas darbiniece, iespējams, izdarījusi Krimināllikuma 243. panta piektajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu – apzināti ievadījusi nepatiesu informāciju automatizētā datu apstrādes sistēmā, kas saistīta ar valsts sociālo drošību, BNN informē KNAB.

KNAB ieguvis pierādījumus, ka konkrētā medicīnas darbiniece varētu būt veikusi vakcinācijas imitāciju 11 personām.

Krimināllietas izmeklēšanas laikā KNAB ieguva ziņas par vēl 320 personām, kuras, iespējams, fiktīvi vakcinētas un saņēmušas sadarbspējīgus sertifikātus, un informāciju atbilstoši institucionālajai kompetencei nosūtīja Valsts policijai.

Lasiet arī: No 1.jūlija Latvijā arī skolotājiem atcels prasību pēc kovida sertifikātiem

KNAB, nosūtot 2021.gada 17.septembrī uzsāktās krimināllietas materiālus Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai, noslēdz attiecīgo pirmstiesas izmeklēšanu. Turpmāk prokuratūrai kā procesa virzītājai jālemj par krimināllietas tālāko virzību.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas