Rosļikovs lietā par nacionālā un etniskā naida izraisīšanu figurē kā liecinieks

Aleksejs Rosļikovs

Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas vadītājam, deputātam Aleksejam Rosļikovam (S) kriminālprocesā par nacionālā, rasu un etniskā naida izraisīšanu ir piemērots liecinieka statuss, apliecina Valsts drošības dienestā (VDD).

Dienestā uzsver, ka viņš nav aizturēts un viņam nav piemērots neviens drošības līdzeklis.

Pats Rosļikovs raidījumam TV3 ziņas norāda, ka nevar sīkāk komentēt kratīšanas iemeslus. Tajā pašā laikā viņš skaidro, ka, viņaprāt, VDD procesuālās darbības veiktas tādēļ, ka viņš ir partijas Saskaņa biedrs un Rīgas domes deputāts.

«Sakarā ar to, ka tas ir VDD, viennozīmīgi visi jautājumi, kurus viņi skata, ir saistīti ar valsts drošību. Diemžēl sarunas tematu nevaru izpaust, bet, ņemot vērā manu politisko piederību un karjeru Rīgas domē, viss ir saistīts un loģiski,» uzskata Rosļikovs.

Kā vēstīts, trešdien, 24.aprīlī, VDD Rosļikova kabinetā veica kratīšana sāktā kriminālprocesā par nacionālā, rasu un etniskā naida izraisīšanu. VDD rīta pusē norādīja, ka procesuālās darbības tiek veiktas vairākos objektos.

VDD darbinieki domes telpās atradušies aptuveni pusstundu un apmeklējuši tikai Rosļikova kabinetu, noskaidrots Rīgas domē. Sīkākas informācijas par notikušo domei neesot.

Rosļikovs uz aģentūras LETA zvaniem pagaidām nav atbildējis. Kādu brīdi viņa telefons arī bija izslēgts. Aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka VVD darbinieki paviesojušies arī Rosļikova mājas.

Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs (GKR) apliecināja, ka bija klāt šajās procesuālajās darbībās domē, ko paredz viņa kā pašvaldības pagaidu vadītāja amats. Vienlaikus neko sīkāk viņš nekomentēja, uzsverot, ka ir parakstījies par ziņu neizpaušanu.

Savukārt Saskaņas frakcijas deputāts Mihails Kameņeckis (S) sacīja, ka par drošības iestāžu vizīti pie partijas biedra viņam nekādas informācijas nav. «Tas gan arī ir loģiski, jo drošības dienestu darbinieki parasti par saviem apmeklējumiem neinformē,» pauda deputāts.

Aģentūra LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka VDD veiktās darbības saistītas ar šī gada februārī izplatītajām skrejlapām, uz kurām pausts aicinājums ierasties uz partijas Saskaņa atbalsta mītiņu. Sociālajos tīklos toreiz izplatītās fotogrāfijas liecina, ka Bolderājā iedzīvotājiem tika izplatītas lapiņas, kurās redzams nu jau atstādinātais Rīgas mērs Nils Ušakovs (S) ietērpts koncentrācijas nometņu ieslodzītā drānās. Viņu sagrābuši nacistiskās Vācijas formastērpos ģērbti karavīri uz kuru ķiverēm kāškrusta vietā attēlots logo, kas ir līdzīgs nacionālās apvienības Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK logo. Ušakovam kaklā uzkārts plakāts ar uzrakstu: Tāpēc, ka krievs.

Tāpat neoficiāla informācija liecina, ka VDD darbības, iespējams, veiktas saistībā ar sociālo tīklu vietnē Facebook esošās lapas 101.kilometrs aktivitātēm. Aģentūra LETA novēroja, ka šajā platformā tiek publicēti ieraksti, kas bieži vien vēsta par Latviju kā neizdevušos valsti, tostarp, izsmejot pie varas esošos politiķus. Tāpat ierakstos bieži kritizēta Rīgas domes vadība.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas