Rozentāle pametusi Saskaņu un vēlas pievienoties GKR

Baiba Rozentāle

Rīgas domes deputāte Baiba Rozentāle ir izstājusies no partijas Saskaņa un uzrakstījusi iesniegumu par pievienošanos partijai Gods kalpot Rīgai (GKR), vēsta Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums de facto. 

Rozentāle raidījumam teikusi, ka no Saskaņas izstājusies 10.decembrī. Prasīta par iemesliem, viņa atbildēja, ka lēmums nav bijis saistīts ar pēdējā gada skaļajiem korupcijas skandāliem Rīgas domē. 

«Es nevarēju realizēt to, kādēļ iestājos partijā. Neredzēju, ka ir vēlme apvienot sabiedrību,» raidījumam teica Rozentāle.

Rozentāle pagaidām neesot izlēmusi, vai vēlas kandidēt no GKR saraksta, ja notiks Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas, taču GKR valdes loceklis un Rīgas mērs Oļegs Burovs raidījumam apstiprinājis, ka Rozentāli plāno iekļaut kandidātu sarakstā. 

Burovs norādījis, ka partija pieņēmusi lēmumu ārkārtas vēlēšanās startēt atsevišķi no līdzšinējā partnera Saskaņas. Vēlēšanās nekandidēs bijušais Rīgas vicemērs un tagad Eiropas Parlamenta deputāts Andris Ameriks, bet partijas mēra kandidāts būs pats Burovs. Viņš teica, ka partija šobrīd strādā pie «jaunu seju» piesaistīšanas – gan no citiem politiskiem spēkiem, gan no sabiedrībā pazīstamiem cilvēkiem. 

Lasiet arī: Turpina samazināties partijas Saskaņa reitings

Rozentāle Saskaņā iestājās 2011.gadā, pirms ārkārtas Saeimas vēlēšanām. Rīgas domē Rozentāle tika ievēlēta 2013.gadā.

Pirms tam viņa kandidējusi 9.Saeimas vēlēšanās no Tautas partijas saraksta, bet 2009.gada jūnijā kļuva par veselības ministri Valda Dombrovska valdībā. Šo amatu viņa zaudēja līdz ar Tautas partijas izstāšanos no valdības koalīcijas 2010.gadā. Tai pašā gadā Rozenāle kandidēja 10.Saeimas vēlēšanās no apvienības Par labu Latviju saraksta. 

Kā ziņots, ja Saeima pieņems Rīgas domes atlaišanas likumu, ārkārtas vēlēšanas galvaspilsētā tiek plānotas 2020.gada 29.februārī.

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas