RSU disciplinārlieta pret Covid-19 slimo studenti

Pēc LTV sižeta par maksas rezidentūras ēnas pusi, kurā Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) maksas rezidente Olga Jakovļeva stāstīja par slimošanu ar Covid-19 un palikšanu bez slimības pabalsta, topošā ārste no universitātes saņēmusi ziņas, ka pret viņu ierosināta disciplinārlieta par neattaisnotu studiju kavēšanu, kas var draudēt pat ar izslēgšanu no universitātes, vēsta sabiedriskais medijs lsm.lv.

Taču RSU norāda, ka sižetā tika pausta informācija, kas balstīta uz nepatiesiem faktiem.

Kā raksta lsm.lv, no RSU lēmuma izriet, ka disciplinārlieta ierosināta par neattaisnotu studiju pārtraukumu un epidemioloģiskās drošības pasākumu neievērošanu, tādēļ studentei var draudēt izslēgšana.

Rezidentes advokāte sabiedriskajam medijam uzsver, ka studijas kavētas slimības dēļ, un uzskata, ka šādi universitāte vēršas pret topošo ārsti, kas cēlusi trauksmi.

Savukārt RSU lēmumu skaidro šādi: «Rezidente savlaicīgi neinformēja mācību iestādi par saslimšanu ar Covid-19. Rezultātā RSU nevarēja pildīt Ministru kabineta noteikumus Nr. 360 un informēt SPKC, kas tālāk identificē kontaktpersonas.»

«Disciplinārlieta tika ierosināta par epidemioloģiskās drošības pasākumu neievērošanu Covid-19 infekcijas izplatības apstākļos, jo RSU vēlas noskaidrot patiesos lietas apstākļus,» norāda universitātē.

«Tas nenozīmē, ka rezidente tiks atskaitīta no studijām.»

Pati studente Olga Jakovļeva norāda, ka par saslimšanu viņa informējusi vispirms slimnīcu un tad ģimenes ārsti. 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas