RSU parakstījusi sadarbības līgumu par klīniskās bāzes izveidi Izraēlā

Lai darītu Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studentu ceļu uz ārsta profesiju vēl starptautiskāku, trešdien, 3.aprīlī, RSU parakstījusi sadarbības līgumu par klīniskās bāzes izveidi ar Barilana Universitāti (Bar-Ilan University) un Zifas Medicīnas centru (Ziv Medical Center). Tas nozīmē, ka jau no šī gada rudens augstskolas studenti klīnisko praksi ortopēdijā varēs apgūt pie mediķiem Izraēlā, pastāstīja RSU mediju attiecību vadītāja Ieva Nora Gediņa.

Vienošanās paredz, ka nākamā akadēmiskā gada ietvaros RSU studiju programmas Medicīna ceturtā kursa studenti dosies 16 darbadienu garā praksē pie kolēģiem Izraēlas pilsētā Safedā. Sadarbība ar Izraēlas augstskolu un klīniku paredzēta tieši ortopēdijā – jomā, kurā RSU ar Izraēlas partneriem sastrādājas jau vairākus gadus. Barilana Universitātes Galilejas Medicīnas fakultātes profesors, Zifas Medicīnas centra Ortopēdijas nodaļas vadītājs Aleksandrs Lerners – viens no ievērojamākajiem traumatologiem, ortopēdiem militāru konfliktu izraisītu ekstremitāšu ievainojumu ārstēšanā – ir ilggadējs RSU Ortopēdijas katedras sadarbības partneris.

Gediņa atzīmē, ka RSU pēdējo gadu laikā aktīvi strādā pie sadarbības attīstīšanas ar augstskolām un klīnikām ārvalstīs – RSU filiāles jau darbojas Noisas pilsētas akadēmiskajā mācību slimnīcā Lukaskrankenhaus Vācijā, turklāt pērn rudenī līdzīga sadarbība tika uzsākta ar Itālijas ziemeļu pilsētas Bolcāno slimnīcu Azienda Sanitaria di Bolzano, kur topošie mediķi apgūst ķirurģiju, iekšķīgās slimības, studenta paša izvēlēto specializāciju, kā arī darbojas brīvprātīgi, sekmīgas prakses rezultātā iegūstot kredītpunktus.

Tāpat RSU pārstāve stāsta, ka tuvāko gadu laikā RSU plāno paplašināt filiāļu tīklu, attīstot tās, piemēram, Skandināvijā, kā arī vairākās Vācijas pilsētās. Šo gadu laikā prakses iespējas ārvalstu klīnikās izgājuši jau vairāki desmiti RSU vietējo un ārvalstu studentu. Izraēla ir viena no valstīm, kas ir pastāvīgi pārstāvēta RSU ārvalstu studentu saimē. Patlaban augstskolā studē ap 60 studentu no Izraēlas.

Sadarbības līguma slēgšana norisinājās RSU Zinātnes nedēļas laikā, kad augstskolā notiek trīs vērienīgas starptautiskas konferences, pulcējot gan studentus, gan zinātnisko institūtu komandas no Latvijas un ārvalstīm, un aptverot kā veselības aprūpes, tā virkni sociālo zinātņu tēmu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas