Piesaista brīvprātīgos Covid-19 apkarošanā; RSU piešķir stipendijas brīvprātīgajiem

Biedrība Latvijas Samariešu apvienība un VSIA Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīca ir noslēgusi līgumu par brīvprātīgā darba veicēju iesaistīšanu slimnīcas darbā Covid-19 pacientu aprūpē, lai sniegtu atbalstu slimnīcai krīzes apstākļos.

Brīvprātīgie sniegs psihoemocionālo un praktisko palīdzību Covid-19 pacientiem, kas ārstējas slimnīcā, kā arī veiks citas atbalsta darbības slimnīcas ārstniecības un aprūpes procesa nodrošinājumam.

Plānots, ka brīvprātīgos iesaistīs tādos darbos kā slimnieku pagriešana uz sāniem, viņu ēdināšana, gultu pārklāšana, palīdzēšana pārvietoties.

Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca ir otrā lielākā Covid-19 pacientu stacionēšanas slimnīca Rīgā. Augot saslimstības rādītajiem Latvijā un pieaugot arī to pacientu skaitam, kuriem nepieciešama slimnīcas un tās iespēju nodrošinātā palīdzība, slimnīca veiksmīgi organizējusi pacientu uzņemšanu, atverot nodaļas dažādos slimnīcas teritorijas korpusos, fokusu liekot uz jauno infrastruktūru, savlaikus sagatavojot arī papildus Covid-19 pacientiem paredzētu nodaļu slimnīcas jaunbūves 1.stāvā.

Brīvprātīgajiem tiks nodrošināti visi nepieciešamie individuālie aizsardzības līdzekļi, lai nodrošinātu pilnīgu brīvprātīgā aizsardzību pret Covid-19.

Visā brīvprātīgā darba laikā brīvprātīgajam ir sadarbspējīgs vakcinācijas pret Covid-19 vai Covid-19 pārslimošanas sertifikāts.

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) studentu brīvprātīgo darbu pielīdzinās mācību praksei un brīvprātīgos atbalstīs ar stipendiju. Visi ārstniecības iestādēs brīvprātīgi strādājošie RSU studenti ir Covid-19 droši.

Kā norāda RSU mediju attiecību vadītāja Ieva Nora Gediņa: «Lai kopīgiem spēkiem palīdzētu mazināt Covid-19 infekcijas izplatību, Rīgas Stradiņa universitātes studenti un rezidenti šobrīd aktīvi iesaistās brīvprātīgajā darbā veselības aprūpes iestādēs.» 

Atbalstot savu studējošo iniciatīvu, RSU ir lēmusi, ka studentu darba vidē iegūtās prasmes un kompetences tiks pielīdzinātas studiju kursa daļai, praksei vai studenta nopelni tiks augstu novērtēti arī citā veidā, par to lemjot katrai fakultātei atsevišķi, piemēram, paaugstinot attiecīgā klīniskā cikla noslēguma eksāmena vērtējumu par vienu balli.

Ņemot vērā personāla trūkumu veselības aprūpes sistēmā, RSU nolēmusi studentus atbalstīt arī finansiāli.

RSU izveidojusi stipendiju fondu medicīniskās izglītības un veselības aprūpes programmas studējošajiem, kas brīvprātīgi iesaistījušies darbā veselības aprūpes iestādēs Covid-19 infekcijas apkarošanā.

Stipendiju fondam novirzīti 140 000 eiro no RSU ietaupītajiem un pašu pelnītajiem līdzekļiem.

Stipendijai varēs pieteikties studējošais, kas ārkārtas situācijas laikā veica brīvprātīgo darbu slimnīcās un kura darbu attiecīgās fakultātes dekāns vai viņa dibinātā komisija ir atzinusi par pielīdzināmu mācību kursa daļai vai citādi vērtējusi kā godalgojamu. Lēmumu par stipendiju izmaksu apstiprinās speciāli izveidota RSU komisija, kuras sastāvā darbosies arī studentu pārstāvji.

Lasiet arī: Kā vakcinētie seniori varēs saņemt ikmēneša pabalstu?

RSU docētāji, studējošie un rezidenti ir sociāli atbildīgi un regulāri brīvprātīgi iesaistās sabiedrībai būtisku problēmu risināšanā.

«Rīgas Stradiņa universitāte lepojas ar saviem studējošajiem, jo esam sociāli atbildīga universitāte! Esam gandarīti par mūsu studentu atbildības izjūtu valstij tik grūtajā brīdī. Rīgas Stradiņa universitātes studējošie to bija apliecinājuši arī iepriekš Covid-19 izplatības kritiskajā situācijā pagājušā gadā un šogad pavasarī,» uzsver Rīgas Stradiņa universitātes rektors profesors Aigars Pētersons, norādot, ka tieši tāpēc universitāte ir lēmusi pēc iespējas plašāk atbalstīt un godalgot studentu pašaizliedzīgo ieguldījumu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas