Rumānijā arī pēc valdības krišanas turpinās masu protesti

Rumānijas galvaspilsētā Bukarestē 4.novembrī otro vakaru pēc kārtas uz mītiņu pulcējušies vairāki desmiti tūkstoši cilvēku, neraugoties uz to, ka trešdien par savu demisiju paziņoja Rumānijas premjerministrs Viktors Ponta (Victor Ponta).

Ponta atkāpšanos skaidroja ar politiskas atbildības uzņemšanos par ugunsgrēku Bukarestes naktsklubā 30.septembrī, kurā bojā gāja 32 cilvēki. Trešdien par atkāpšanos no amatiem paziņojuši arī iekšlietu ministrs un tā Bukarestes rajona mērs, kurā notika traģiskā ugunsnelaime.

Par spīti demisijām galvaspilsētā uz mītiņu trešdienas vakarā pulcējušies ap 30 000 cilvēku, pieprasot sarīkot ārkārtas parlamenta vēlēšanas un tālākas politiskās reformas, jo Pontas sociāldemokrāti pašreizējā parlamenta sasaukumā, visticamāk, nonāktu valdībā arī nākamajā koalīcijā.

Masu mītiņi trešdienas vakarā notikuši arī Klužas, Timišoaras un Konstancas pilsētās, ziņo BBC.

Jau vēstīts, ka premjerministra atkāpšanās masu protesta akcijās prasīta arī oktobrī, vēl pirms ugunsnelaimes. Savukārt septembrī Viktors Ponta kļuva par pirmo Rumānijas valdības vadītāju, kam izvirzītas apsūdzības kukuļošanā, krāpšanā, naudas atmazgāšanā un nodokļu nemaksāšanā.

Demisionējušais politiķis gan apsūdzības noliedzis un vainojis apsūdzības izvirzījušos prokurorus neprofesionālismā.

Ref: 111.111.103.2880

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas