Rumānijā krīt sociāldemokrātu valdība

Viorika Dancila

Rumānijas valdība, ko trīs gadus vadīja sociāldemokrāte Viorika Dancila (Viorica Dăncilă), ir zaudējusi parlamenta atbalstu neuzticības balsojumā.

Kā vēsta britu raidorganizācija BBC, neuzticības balsojums Rumānijas parlamentā noticis ceturtdien, 10.oktobrī, vien dažas nedēļas pirms valsts prezidenta vēlēšanām.

Rumānijā Viorikas Dancilas centriski kreisie sociāldemokrāti pie varas bijuši kopš 2016.gadā, taču ceturtdien neuzticību valdībai izteikuši 238 parlamentārieši no kopumā 465. Dancila parlamenta vairākuma atbalstu faktiski bija zaudējusi jau augustā.

Maijā rumāņu sociāldemokrāti salīdzinoši neveiksmīgi startēja Eiropas Parlamenta vēlēšanās, paliekot otrajā vietā ar 23% balsu. Partijas reputāciju arī nopietni iedragājusi tās līdera Liviu Dragneas (Liviu Dragnea) notiesāšana un ieslodzīšana cietumā maijā par korupciju saistībā ar imitētu valsts darbavietu radīšanu diviem partijas biedriem.

Vēl par šo tematu: Rumānijā par korupciju notiesā valdošās partijas līderi Dragneu

Rumānijas prezidents Klauss Johannis (Klaus Iohannis) pēc valdības krišanas solījis uzsākt sarunas ar parlamentā pārstāvētajā partijām par jaunas valdības izveidi.

10.novembrī Rumānijā gaidāmas prezidenta vēlēšanas, kur Johannis centīsies iegūt vēlētāju atbalstu otrajam amata termiņam un par prezidenta vietu spēkosies ar līdzšinējo premjerministri Dancilu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas