Rūpniecības produkcijas apjoms audzis par 2%

Šā gada septembrī, salīdzinājumā ar augustu, rūpniecības produkcijas apjoms Latvijā pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 0,7%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. To ietekmēja apjoma samazinājums ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē par 6,4% un elektroenerģijas un gāzes apgādē par 2%, bet apstrādes rūpniecībā bija pieaugums par 0,2%.

Salīdzinot ar 2014.gada septembri, rūpniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 2%, tai skaitā apstrādes rūpniecībā – par 1,3% un elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 6,9%,  bet ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē bija kritums par 3,6%.

Šā gada 3.ceturksnī, salīdzinot ar 2.ceturksni, rūpniecības produkcijas izlaide pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās samazinājās par 1,3%. Tai skaitā apstrādes rūpniecībā kritums par 2,1% un ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 5,1%, bet elektroenerģijas un gāzes apgādes nozarē pieaugums par 5,6%.

Trešajā ceturksnī, salīdzinot ar iepriekšējā gada atbilstošo ceturksni, rūpniecības produkcijas izlaide pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās pieauga par 3,8%. Tai skaitā apstrādes rūpniecībā kāpums par 3,7%, ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 4,3% un elektroenerģijas un gāzes apgādes nozarē – par 4,5%.

Šā gada deviņos mēnešos, salīdzinot ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu, rūpniecības produkcijas izlaide pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem pieauga par 3,6%, tai skaitā ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 8,5%, bet elektroenerģijas un gāzes apgādes nozarē bija kritums par 2,6%. Apstrādes rūpniecībā gada deviņos mēnešos saražotās produkcijas apjoms pieauga par 4,6%, tai skaitā datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanas nozarē – par 43,1%, mēbeļu ražošanas nozarē –  par 15,2%, koksnes un koka izstrādājumu ražošanas nozarē – par 6,3%. Savukārt lielākais produkcijas apjoma kritums bija apģērbu ražošanas nozarē – par 17%, tekstilizstrādājumu ražošanas nozarē – par 8,4%, nemetālisko minerālu izstrādājumu ražošanas nozarē – par 8,3% un pārtikas produktu ražošanas nozarē – par 4,8%.

Ref: 102.000.102.11095

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas