Rūpniecības produkcijas apjoms audzis par 3,8%

Šā gada februārī, salīdzinot ar 2015.gada februāri, rūpniecības produkcijas izlaide Latvijā pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 3,8%. Tai skaitā pieaugums apstrādes rūpniecībā – par 4,3%, ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 3,0 % un elektroenerģijas un gāzes apgādē par 2%.

Apstrādes rūpniecības ražošanas apjoma pieaugums bija pēc īpatsvara lielākajās nozarēs – koksnes un koka izstrādājumu ražošanā – par 11,2%, gatavo metālizstrādājumu ražošanā, izņemot mašīnas un iekārtas – par 10% un pārtikas produktu ražošanā – par 5,2%. Produkcijas apjoma pieaugums bija vērojams arī tekstilizstrādājumu ražošanas nozarē, dzērienu ražošanas nozarē un mēbeļu ražošanas nozarē. Savukārt samazinājums par 21% bija iekārtu un ierīču remontā un uzstādīšanā , elektrisko iekārtu ražošanā – par 6,4% un apģērbu ražošanā – par 2,3%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Šā gada februārī, salīdzinot ar janvāri, rūpniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 0,1%, un to ietekmēja kritums elektroenerģijas un gāzes apgādē par 10,7%. Savukārt pieaugums bija apstrādes rūpniecībā – par 4,2% un  ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 1,1%.

Apstrādes rūpniecības apgrozījums faktiskajās cenās, salīdzinot  ar 2015.gada februāri, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem pieauga  par 5,5%, tai skaitā vietējā tirgū par 3,6% un  eksportā par 7,7%. Produkcijas realizācija  eirozonā pieauga par 18,3%, ārpus eirozonas – par 0,2%.

2016.gada februārī apstrādes rūpniecības apgrozījums, salīdzinot ar janvāri, pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem pieauga par 3,8%. Apgrozījums pieauga vietējā tirgū par 5% un eksportā  par 2,5% (no tā eirozonā – par 1,8%, bet ārpus eirozonas bija kritums – par 1,4%).

Ref: 102.000.102.12322

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas