Rūpniecības produkcijas apjoms Latvijā sarucis par 1,9%

Šā gada oktobrī, salīdzinot ar 2017.gada oktobri, rūpniecības produkcijas apjoms Latvijā pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājies par 1,9%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Ražošanas apjoma kritumu ietekmēja samazinājums elektroenerģijas un gāzes apgādē  par 17,7%, savukārt apjoma kāpums bija gan apstrādes rūpniecībā – par 3,3%, gan ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 6,3%.

Produkcijas apjoms, salīdzinot ar pagājušā gada atbilstošo mēnesi, pieauga divās no trim pēc īpatsvara lielākajās apstrādes rūpniecības nozarēs: koksnes un koka izstrādājumu ražošanā – par 6,2% un gatavo metālizstrādājumu ražošanā, izņemot mašīnas un iekārtas – par 2,9%. Produkcijas izlaides pieaugumu uzrādīja arī elektrisko iekārtu ražošana – par 20,2%, automobiļu, piekabju un puspiekabju ražošana – par 16,8% un datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošana – par 16,7%.

Produkcijas izlaide samazinājās dzērienu ražošanā – par 8%, papīra un papīra izstrādājumu ražošanā – par 7,8%, poligrāfijā un ierakstu reproducēšanā – par 7,6%, kā arī pārtikas produktu ražošanā – par 3,2%.

2018.gada oktobrī, salīdzinot ar septembri, rūpniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 1,3%. Tai skaitā elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 11,9%, bet apstrādes rūpniecībā un ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē bija ražošanas apjoma kāpums par 1%.

Šā gada oktobrī, salīdzinot ar 2017.gada oktobri, apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem faktiskajās cenās pieauga par 8,6%. Apgrozījums vietējā tirgū pieauga par 8,4%, eksportā – par 8,8% (tai skaitā eirozonā – par 13,1%, ārpus eirozonas – par 4,7%).

Šā gada oktobrī, salīdzinot ar septembri, apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem pieauga par 1,2%. Apgrozījums vietējā tirgū pieauga par 0,8%, eksportā – par 1,5% (pieaugums eirozonā – par 1,6%, bet kritums ārpus eirozonas – par 1%).

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas