Rūpniecības produkcijas apjoms pērn sarucis par 0,4%

Aizvadītajā gadā, salīdzinot ar 2012. gadu, rūpniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās samazinājās par 0,4%.

Kopējo samazinājumu būtiski ietekmēja produkcijas apjoma kritums elektroenerģijas un gāzes apgādes nozarē par 4,3%. Savukārt apstrādes rūpniecībā ražošana pieauga par 0,6% un ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 3,9%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes jaunākie dati.

2013. gadā, salīdzinot ar iepriekšējo gadu,vislielākais ražošanas apjoma samazinājums bija metālu ražošanas nozarē par 55,8%, ko ietekmēja AS Liepājas metalurgs darbības pārtraukšana. Būtisks kritums arī iekārtu un ierīču remontā un uzstādīšanā (kuģu un laivu remonts un apkope, visādu veidu iekārtu un ierīču remonts un apkope, ražošanas iekārtu un ierīču uzstādīšana) – par 20,5% un farmaceitisko pamatvielu un farmaceitisko preparātu ražošanas nozarē – par 13,5%.

Savukārt lielākais ražošanas apjoma pieaugums bija datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanas nozarē – par 27,6%, mēbeļu ražošanas nozarē – par 10,6% un elektrisko iekārtu ražošanas nozarē – par 9%. Sekmīgi strādāja arī tādas pēc īpatsvara nozīmīgas apstrādes rūpniecības nozares kā pārtikas produktu ražošanas nozare – pieaugums par 6,4%, kokapstrādes nozare – pieaugums par 3,3% un gatavo metālizstrādājumu ražošanas nozare – pieaugums par 2,3%.

2013. gada ceturtajā ceturksnī, salīdzinot ar trešo ceturksni, rūpniecības produkcijas izlaide pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās samazinājās par 0,6%. Tai skaitā ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē par 2,2% un elektroenerģijas un gāzes apgādes nozarē par 3,6%, bet apstrādes rūpniecībā bija pieaugums par 2%.

Pērnā gada ceturtajā ceturksnī, salīdzinot ar 2012. gada ceturto ceturksni, rūpniecības produkcijas izlaide pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās samazinājās par 0,6%. Tai skaitā elektroenerģijas un gāzes apgādes nozarē par 10,8%. Savukārt pieaugums bijaieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē par 6,9% un apstrādes rūpniecībā – par 2,7%.

2013. gada decembrī, salīdzinot ar novembri, rūpniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās samazinājās par 1,4%, tai skaitā elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 6,4%, bet pieaugums bija apstrādes rūpniecībā – par 1% un ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē par 3,7%.

Decembrī, salīdzinot ar iepriekšējā gada decembri, rūpniecības produkcijas izlaide pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās samazinājās par 4,1%, tai skaitā elektroenerģijas un gāzes apgādes nozarē par 21,4%, bet pieaugums bija ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē par 18,3% un apstrādes rūpniecībā – par 3,3%.

102.000.102.6506

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas