Rūpniecības produkcijas apjoms pieaudzis par 10,6%

2017.gada februārī, salīdzinot ar pērnā gada februāri, rūpniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 10,6%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Ražošanas apjoma kāpums bija apstrādes rūpniecībā – par 4,6%, ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 11,2% un elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 28,4% (palielinājies koģenerācijas stacijās saražotās elektroenerģijas daudzums un gāzes piegāde patērētājiem).

CSP dati liecina, ka, salīdzinot ar pagājušā gada februāri, vislielākais apstrādes rūpniecības produkcijas apjoma pieaugums bija augsto un vidēji augsto tehnoloģiju ražošanas nozarēs: datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanā par 34,8%, ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanas nozarē par 24,7%, automobiļu, piekabju un puspiekabju ražošanā par 17,4%, iekārtu, mehānismu un darba mašīnu ražošanā par 15,7%, kā arī farmaceitisko pamatvielu un farmaceitisko preparātu ražošanas nozarē un citu transportlīdzekļu ražošanas nozarē. Ievērojams produkcijas izlaides kāpums bija arī apģērbu ražošanā par 13,9% un dzērienu ražošanā par 10,4%.

Savukārt ražošanas apjoms samazinājās pēc īpatsvara lielākajās nozarēs – pārtikas produktu ražošanā par 4,2% un koksnes un koka izstrādājumu ražošanā par 1%. Produkcijas izlaide samazinājās arī poligrāfijā un ierakstu reproducēšanā par 5,9% un papīra un papīra izstrādājumu ražošanā par 5,4%.

2017.gada februārī, salīdzinot ar janvāri, rūpniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 3,3%, tai skaitā apstrādes rūpniecībā – par 0,4% un elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 10,7%, bet ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē samazinājās par 2,2%.

2017.gada februārī, salīdzinot ar 2016.gada februāri, apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem faktiskajās cenās pieauga par 3,5%. Apgrozījums vietējā tirgū pieauga par 1,1%, eksportā – par 6%.2017.gada februārī, salīdzinot ar janvāri, apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem pieauga par 0,5%. Apgrozījums vietējā tirgū pieauga par 2,2%, bet eksportā samazinājās par 1,3%.Ref: 225.000.103.497

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas