Ryanair pasažieru skaits «skrien debesīs», apliecinot Eiropas aviācijas vitalitāti

Eiropas vadošā lidsabiedrība Ryanair pavēstījusi, ka jūnijā pārvadājusi 5,3 miljonus pasažieru. Tas, salīdzinot ar 400 000 pasažieru pērnās vasaras pirmajā mēnesī, liecina par eiropiešu ceļotkāres atgriešanos un Eiropas civilās aviācijas spēju atgūties no krīzes, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Īru lidsabiedrība, kas jūnijā ziņoja par lielākajiem finanšu zaudējumiem tās 35 gadus ilgajā vēsturē, pagājušajā mēnesī pārvadājusi 5,3 miljonus pasažieru, veicot 38 000 avioreisu.

Wizz Air, kas ir aviokompānijas sāncensis lēto avioreisu tirgus segmentā, savukārt pavēstījis, ka jūnijā pārvadājis 1,55 miljonus pasažieru. Ungāru lidsabiedrībai tas ir tīrskārt vairāk nekā mēneša pasažieru pārvadājumi 502 000 klientu apmērā, kurus tas uzskaitījis 2020.gada jūnijā.

Lasiet arī: PVO: Eiropā iespējams jauns Covid-19 vilnis; iesaistīts futbols

Pandēmijas ierobežojumi un lidsabiedrību izmisīgie centieni atrast pasažierus civilai aviācijai šķietami bezcerīgā laikā noveduši arī pie juridiskiem strīdiem. Tā Lielbritānijas Reklāmas standartu pārvalde kā bezatbildīgu aizliegusi Ryanair TV reklāmu, kur lidsabiedrība aicinājusi ceļot uz ārzemēm ar saukli «potējies un dodies». Reklāmas uzrauga vērtējumā tikusi nepietiekami uzsvērta nepieciešamību nogaidīt vajadzīgo laiku pēc vakcīnas pēdējās devas saņemšanas.

Īru lidsabiedrība un britu lielākā lidostu apvienība Manchester Airports Group savukārt sākusi tiesvedību pret britu valdības piekopto «luksofora» sistēmu, pamatojoties uz kuru Lielbritānijas iedzīvotājiem norādīts, uz kurām valstīm Eiropā ceļot ir droši un uz kurām ne, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas