Ryanair saņem liegumu saukt sevi par «zemu emisiju lidsabiedrību»

Eiropā lielākā lidsabiedrība Ryanair Lielbritānijā saņēmusi reklāmas uzraudzības iestādes liegumu lietot saukli «zemu emisiju lidsabiedrība», jo amatpersonas izpētījušas, ka īru uzņēmums šobrīd nevar apgalvojumu pamatot, ziņo BBC.

Lielbritānijas Reklāmas standartu pārvalde 2019.gadā saņēmusi sūdzības, kur pausts, ka lidsabiedrības reklāmas, kas raidītas televīzijā, radio un publicētas presē, ir maldinošas un ka uzņēmums nevar tās pamatot.

Lidsabiedrībām pēc to saimnieciskās darbības veida nevar būt zemas emisijas, apgalvots sūdzībās.

Lasiet arī: Ryanair radītais piesārņojums pielīdzināms ogļu elektrostaciju rādītājiem; iekļūst ES piesārņotāju top 10

Ryanair savā komentārā iestādei oponējusi, norādot, ka tās reklāmas saukļa pamatā ir dati no Eiropas aviācijas organizācijas Eurocontrol un lidsabiedrību efektivitātes reitings, ko publicējis oglekļa izmešu un enerģijas patēriņa aprēķinu sniedzējs Brighter Plant, raksta BBC.

Pēc situācijas izpētes Lielbritānijas Reklāmas standartu pārvalde pavēstījusi, ka Ryanair izmantotais efektivitātes reitings bijis par 2011.gadu un «tam ir maza vērtība, lai pamatotu salīdzinājumu, kas izdarīts 2019.gadā».

«Attiecīgi mēs secinājām, ka apgalvojumi «Lidsabiedrība ar Eiropā (..) zemākajām emisijām» un «zemas CO2 emisijas» bija maldinoši,» šonedēļ pavēstījis regulators un liedzis Ryanair Lielbritānijā atkārtot kampaņas, kādas tās ir pašlaik, ziņo BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas