Saakašvili saskata Gruzijas demokrātijas apdraudējumu, beidz bada streiku

Gruzijas eksprezidents Mihails Saakašvili, kurš pēc atgriešanās dzimtenē izcieš cietumsodu, ir aicinājis ASV izdarīt spiedienu uz Gruzijas valdību, norādot, ka Kaukāza valstī ir apdraudēta demokrātija. Politiķis arī paziņojis par 50 dienas ilga bada streika izbeigšanu, vēsta ASV medijs Radio Brīvā Eiropa.

Atklātā vēstulē, ko aizvadītajā nedēļas nogalē publicēja ziņu portāls Politico.com, Gruzijas eksprezidents paudis uzskatu, ka Kaukāza valstī šobrīd vērojama «satraucoša brīvības erozija un pieaugoša Krievijas ietekme». Saakašvili arī vērtējis, ka demokrātiskā valsts pārvalde Gruzijā «ir lielās briesmās».

Saakašvili, kurš pēc atgriešanās dzimtenē šoruden apcietināts un tiek turēts cietumā Rustavi pilsētā, paziņojis arī par 50 dienas ilguša bada streika izbeigšanu. Viņš tomēr palicis pie savām prasībām: saistībā ar veselības problēmām atbrīvot viņu un nosūtīt uz civiliedzīvotājiem pieejamu slimnīcu.

Lasiet arī: Gruzijas cietumā turēto eksprezidentu Saakašvili atbalsta protestētāju tūkstoši

Bada streiku sestdien, 20.novembrī, izbeiguši arī desmit Gruzijas parlamenta deputāti, kuri, atbalstot Saakašvili, tāpat atturējušies no ēšanas, vēsta Radio Brīvā Eiropa.

Saakašvili bija Gruzijas prezidents no 2008. līdz 2013.gadam, iepriekš pildījis arī Gruzijas tieslietu ministra pienākumus. 2018.gadā viņa prombūtnē politiķis notiesāts par amata pilnvaru pārsniegšanu divās kriminināllietās, tiesai piespriežot viņam kopumā sešus gadus ilgu cietumsodu. Tā kā viņš tobrīd ilgstoši atradās Ukrainā, un Ukraina atteicās viņu izdot Gruzijai, eksprezidenta cietumsods sācies šoruden, kad viņš atgriezies dzimtenē 1.oktobrī un ticis apcietināts, vēsta ziņu aģentūra Reuters.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas