bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Otrdiena 21.08.2018 | Vārda dienas: Linda, Janīna
LatviaLatvija

SAB direktora apzagšanā apsūdzētajam vīrietim piespriež piecus gadus cietumā

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa pirmdien, 22.janvārī, piesprieda piecu gadu cietumsodu agrāk tiesātam vīrietim par Satversmes aizsardzības biroja (SAB) direktora Jāņa Maizīša dzīvokļa un citu personu dzīvokļu apzagšanu.

Tāpat vīrietim piemērotas 180 stundas piespiedu darba. Mantas konfiskācija gan netika piemērota, taču viņam jāsedz kaitējuma kompensācijas cietušajiem, skaidro tiesā. Šajā sodā ieskaitīts arī pērnvasar pasludinātais tiesas spriedums par narkotiku lietošanu un identitātes slēpšanu. Jānorāda, ka spriedumu var pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā.

Jau ziņots, ka Prokurore Ilze Bikiņa-Burkite tiesu debatēs Ivo Ketovam lūdza piespriest piecus gadus un divus mēnešus cietumā, kā arī 180 stundas piespiedu darbu. Šajā sodā plānots ieskaitīt arī pērnvasar pasludināto tiesas spriedumu, saskaņā ar kuru vīrietim par narkotiku lietošanu un identitātes slēpšanu piespriesta brīvības atņemšana uz 11 mēnešiem un 15 dienām, kā arī 180 stundas piespiedu darba. Viņam būtu arī jāmaksā kaitējuma kompensācijas.

Lietas izskatīšana notika bez pierādījumu pārbaudes, jo apsūdzētais savu vainu noziegumā atzina. Ketovs iepriekš tiesā vairākkārt atvainojās cietušajiem “par sagādātajām neērtībām”.

Prokurores tiesā nolasītā apsūdzība liecina, ka noziegumi izdarīti pēc vienotas shēmas, proti, pārsvarā diennakts gaišajā laikā ar pirmstiesas izmeklēšanā nenoskaidrotu priekšmetu vīrietis uzlauzis dzīvokļu durvis un paņēmis vērtīgas mantas. Kopumā viņš apsūdzēts par 13 zādzību, kā arī sešām mantas bojāšanas epizodēm.

Apsūdzētā faktiskā dzīvesvieta bijusi Rīgā, Stabu ielā, un savus noziegumus viņš izdarījis pilsētas centrā – Elizabetes, Avotu ielās, Raiņa bulvārī un citviet. Viņa kontā ir arī slimnīcas pagraba apzagšana Maskavas ielā. No dzīvokļiem viņš ņēmis portatīvos datorus, dārglietas, fotoaparātus, televizorus un citus priekšmetus, kādā mājoklī pamanījies aiznest arī vīna pudeli. Vienā no dzīvokļiem Elizabetes ielā garnadzim gadījies īpaši vērtīgs guvums – gredzeni ar briljantiem, dators un citas vērtslietas, kopumā šajā epizodē cietusī kaitējuma kompensāciju noteikusi aptuveni 8000 eiro vērtībā.

Slimnīcā garnadzis nozadzis dažādus būvniecības instrumentus. Kopumā cietušie pieteikuši aptuveni 24 000 eiro lielu materiālā kaitējuma kompensāciju, bet viena no cietušajām pieteikusi arī 1 000 eiro lielu morālā kaitējuma kompensāciju.

SAB direktoram vīrietis nozadzis portatīvo datoru un 400 eiro vērtu vīriešu rokaspulksteni, kuru, kā žurnālistiem iepriekš atzina pats Maizītis, viņš iegādājies pirms vairākiem gadiem.

Pirmā zādzība paveikta 3.maijā, bet pēdējā ne vēlāk kā līdz 6.jūnijam. Maizīša dzīvoklis apzagts 8.maijā. Datoru, kurā atradās Maizīša augstskolai paredzēti materiāli, nevis klasificēta informācija, viņš jau atguvis. Pulksteņa atrašanās vietu policijai tā arī nav izdevies noskaidrot, turklāt SAB direktors žurnālistiem apliecināja, ka pēc datora atgūšanas tajā esošie universitātei paredzētie materiāli bija pazuduši.

Prokurore iepriekš žurnālistiem norādīja, ka kopumā zādzības paveiktas vienkārši un nekādas inovatīvas metodes viņš nav izmantojis. No tiesas procesā izskanējušā gan nav skaidrs, kā garnadzis iekļuvis kāpņutelpās, kurām pārsvarā ir bloķētas durvis. Prokurore zināja teikt, ka pēc zādzībām, iespējams, mantas pārdotas pārpircējiem. “Tāds lombarda variants,” viņa piebilda. Prokurore gan nezināja teikt, kādiem mērķiem apsūdzētais tērējis iegūto naudu.

Tiesas procesa laikā uz savas valsts nolīgtās advokātes jautājumu vai vēlas mainīt dzīvi, apsūdzētais apliecināja, ka plāno ārstēties no savas atkarības, gan skaidri neminot kāda atkarība viņu moka. Visticamāk, viņš bija domājis apreibinošo vielu atkarību, lai gan oficiāli krimināllietas materiālos nav skaidru ziņu, ka viņam piemistu šāda atkarība.

Apsūdzētā personību raksturojoši dati liecina, ka viņš ir agrāk sodīts, apgādībā nepilngadīgs bērns. Mēnesi pirms apcietināšanas vidējo izglītību ieguvušais strādājis uzņēmumā, kurš nodarbojies ar ūdens un kanalizācijas infrastruktūras izbūvi. Tāpat viņš pēc paša vārdiem sirgst ar vairākām hroniskām slimībām.

Jau pērn policija paziņoja, ka zādzība nav paveikta saistībā ar Maizīša nodarbošanos vai ieņemamo amatu. Arī prokurore apliecinājusi, ka apsūdzētais nav zinājis kādu personu apzadzis.

Jau ziņots, ka arī Maizīša priekštecis – Jānis Kažociņš 2014.gadā cieta noziegumā. Kažociņš jau aptuveni pusgadu bija pametis SAB direktora posteni, kad Rīgas centrā 22.janvārī viņam uzbruka vairāki vīrieši. Toreiz izskanēja, ka uzbrucēji bijuši vismaz divi un izmantojuši gāzes baloniņu. Kažociņam nodarītās traumas uzreiz pēc uzbrukuma tika raksturotas kā vieglas.

Vēlāk aizdomās par šo noziegumu tika aizturēti vairāki vīrieši un tad lieta ir nodota prokuratūrā.

Ref: 225.000.103.2608


Pievienot komentāru

Grieķija pabeidz «glābšanas aizņēmumu» programmu

Grieķijas valdība pirmdien ir beigusi aizņemties naudu no starptautiskiem aizdevējiem tās finanšu glābšanas programmas ietvaros, kas tai ļāva saņemt kopumā 326 miljardus eiro no Eiropas Savienības un Starptautiskā Valūtas fonda apmaiņā pret aizdevēju prasītām reformām un stingru taupības politiku.

Elektroenerģijas cena Latvijā un Lietuvā pieaug, bet Igaunijā sarūk

Pagājušajā nedēļā elektroenerģijas biržas cena Latvijā un Lietuvā pieauga, turpretī Igaunijā saruka, aģentūru informē AS Latvenergo.

Mežaparka estrādes atjaunošanai plāno aizņemties 41 miljonu eiro

Rīgas pašvaldība Mežaparka Lielās estrādes atjaunošanas otrā posma pirmās daļas realizēšanai no Valsts kases aizņemsies 41 miljonu eiro ar pievienotās vērtības nodokli, šādu ieceri atbalstīja Rīgas domes Pilsētas īpašumu komiteja.

Bezdarbs Igaunijā pēdējo 10 gadu zemākajā līmenī

Bezdarba līmenis Igaunijā 2018.gada otrajā ceturksnī bijis 5,1%, kas ir zemākais līmenis pēdējos desmit gados, tā aplēsuši igauņu statistiķi.

Šķēles ģimenei piederošās Sabiedrības privātajiem ieguldījumiem grupas peļņa pērn – 7,313 miljoni eiro

Ekspremjera Andra Šķēles ģimenei piederošās finanšu ieguldījumu kompānijas Sabiedrība privātajiem ieguldījumiem koncerns pagājušajā gadā strādāja ar 14,338 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 8,6% vairāk nekā 2016.gadā, savukārt grupas peļņa samazinājās par 20,2% un bija 7,313 miljonu eiro apmērā.

Likumprojektu par veselības pakalpojumu apmaksu varētu skatīt nākamnedēļ

Veselības ministrijas izstrādāto likumprojektu, kas noteiks kritērijus medicīnas pakalpojumu iekļaušanai valsts apmaksājamo veselības aprūpes pakalpojumu klāstā, Ministru kabinets varētu skatīt nākamnedēļ, norāda veselības ministre Anda Čakša.

52 000 igauņu dzied Tallinā un internetā par godu Igaunijas neatkarībai

Kopumā 52 772 igauņi iesaistījušies līdzi dziedāšanas akcijā, kur, atzīmējot Igaunijas neatkarības atjaunošanas gadadienu, cilvēki varējuši «raut līdzi» gan estrādē Tallinā, gan izmantojot īpašu neklātienes risinājumu internetā.

FOTO: Ventspils ostā piestāj vācu slavenais kruīza kompānijas kuģis

Ventspils ostā brīvdienās ikviens varēja vērot vācu populārākās kruīzu kompānijas Phoenix Reisen kuģa Amadea  peldējumu pa Ventas upi. Šis ir pirmais no SIA Noord Natie Ventspils Terminals piesaistītajiem kruīza kuģiem, kas sekmē Latvijas un Ventspils atpazīstamību un tūrisma attīstību, norāda NNVT pārstāvji. 

airBaltic jūlijā pārvadā vairāk nekā 450 000 pasažieru

Latvijas lidsabiedrība airBaltic šī gada jūlijā pārvadājusi 452 646 pasažierus jeb par 15% vairāk nekā šajā periodā pērn uz galamērķiem lidsabiedrības maršrutu tīklā Eiropā, Skandināvijā, Krievijā, NVS un Tuvajos Austrumos.

Rīgas meži: Līdz šā gada beigām zāģbaļķu cenas, visticamāk, būtiski nemainīsies

Līdz šā gada beigām zāģbaļķu cenas, visticamāk, būtiski nemainīsies, prognozē SIA Rīgas meži Realizācijas daļas vadītāja Jolanta Pavlova. Viņa atgādina, ka šā gada sākums meža nozarei Latvijā iezīmējās ar zāģbaļķu deficītu un augstām apaļkoku cenām.

Putins – kāzinieks Austrijas ārlietu ministres laulībās

Krievijas prezidents Vladimirs Putins apmeklējis Austrijas ārlietu ministres Kārinas Kneislas (Karin Kneissl) kāzas laikā, kad Austrija ir Eiropas Savienības prezidējošā valsts.

BTA: 55% vecāku gatavošanos Zinību dienai uzsāk jau augusta sākumā

Tāpat kā citus gadus jaunie vecāki jau laicīgi sāk gatavoties skolai un gaidāmajai Zinību dienai. Kā liecina apdrošināšanas akciju sabiedrības BTA Baltic Insurance Company veiktās aptaujas rezultāti, 55% vecāku bērnu sagatavošanos skolai uzsāk jau augusta sākumā.

Latvijā sākas lielākās militārās mācības kopš neatkarības atjaunošanas

Latvijā pirmdien, 20.augustā, sākas un līdz 2.septembrim norisināsies lielākās militārās mācības kopš valsts neatkarības atgūšanas Namejs 2018.

Indijā postoši plūdi prasa dzīvības

Indijas dienvidus skāruši pēdējos simts gados postošākie plūdi. Pašreizējā lietus periodā Keralas pavalstī tos izraisījušas neierasti stipras lietavas. Plūdos kopš 8.augusta bojā gājuši 186 cilvēki.

Bez valsts veselības apdrošināšanas palikušo skaits varētu būt desmitreiz mazāks nekā sākotnēji lēsts

Bez valsts veselības apdrošināšanas palikušo personu skaits varētu būt desmit reizes mazāks nekā sākotnēji lēsts, izriet no veselības ministres Andas Čakšas aģentūrai LETA teiktā.

Marķētās dīzeļdegvielas realizācija pirmajā pusgadā samazinājusies par 1,1%

Iezīmētā dīzeļdegviela šogad pirmajā pusgadā realizēta kopumā 18 920 tonnu apmērā, kas ir par 218 tonnām jeb 1,1% mazāk nekā 2017.gada pirmajā pusgadā

Šonedēļ siltums pakāpeniski atkāpsies un bieži pūtīs brāzmains vējš

Pats nedēļas sākums būs silts, taču daudzviet līs. Nedēļas vidū būs salīdzinoši sauss laiks, un, pēc nedaudz vēsāka laika, īslaicīgi ieplūdīs siltāks gaiss. Nedēļas nogalē siltums atkāpsies, un būs vējains un lietains laiks.

De facto: «Jūrmalgeitas» Milušs apspēlē Latviju Krievijas tiesā

Jau vairākus gadus Latvija cenšas panākt, lai Krievijas tiesa atzīst un izpilda Jurmalgeitā notiesātā Germana Miluša piecu gadu cietumsodu, ziņo raidījums de facto. Tomēr LTV noskaidro, ka pagaidām tas nav izdevies.

BNN nedēļas apkopojums: VID meklē «nevainojamu reputāciju». Bezdarba līmenis Latvijā. OIK sarunu turpinājums

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Izaugsme; Deputāti; Virzība; Nākotne; Paziņojums; Pārmaiņas.

Ar krosa motocikliem bojā zemsedzi dabas parkos un Ķemeru Nacionālajā parkā

Dabas aizsardzības pārvaldes vides inspektori vairākās vietās īpaši aizsargājamās dabas teritorijās, ieskaitot Ķemeru Nacionālo parku, šajā vasarā konstatējuši, ka ar krosa motocikliem ievērojami bojāta mežu un kāpu zemsedze, kas var atstāt ilgstoši nelabvēlīgu ietekmi uz augāju un biotopiem.

Oktobrī skatīs Eigima sūdzību par lēmumu, kas skar politiķa valsts valodas prasmes

24.oktobrī plkst.10 Daugavpils tiesa Preiļos sāks skatīt Daugavpils domes priekšsēdētāja Riharda Eigima sūdzību par Valsts valodas centra pieņemto lēmumu administratīvā pārkāpuma lietā attiecībā uz viņa valsts valodas lietojumu.

Ar mentoru apmācību uzsāk onkoloģisko pacientu pašpalīdzības kustību

Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība Dzīvības koks uzsāk mentoru kustību, lai apvienotu aktīvus cilvēkus, kuri saskārušies ar vēzi, un tagad paši ir gatavi dalīties pieredzē un palīdzēt tikt galā ar pārbaudījumiem citiem. Mentoru kustība ir brīvprātīga, plānots, ka tā varēs sniegt atbalstu tiem onkoloģiskajiem pacientiem, kuri tikko kā sākuši ārstēšanas procesu, vai arī nesen tam izgājuši cauri un nezina, kā dzīvot tālāk.

Rīgas Centrāltirgū konfiscē 231 579 gabalus tabakas izstrādājumu un 131 litru alkohola

Pagājušajā nedēļā Valsts policija pabeidza izmeklēšanu vienā no kriminālprocesiem par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu un realizāciju lielos apjomos. Kopumā tika veiktas 176 sankcionētas kratīšanas, kuru rezultātā tika izņemti 231 579 gabali tabakas izstrādājumu un 131 litrs alkoholisko dzērienu bez Latvijas Republikas akcīzes nodokļu markām.

Eurostat: Latvijā jūlijā bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā šā gada jūlijā bijusi augstāka gada inflācija nekā Eiropas Savienībā un eirozonā vidēji, liecina piektdien, 17.augustā, publiskotie ES statistikas biroja Eurostat dati.

Latvijā ražotā piena īpatsvars tirgū samazinās un būtiski aug importētā apmērs

Latvijā ražotāpiena īpatsvars tirgū samazinās un būtiski palielinās importētā piena apmērs, atzīst Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks.