Gobzems bijis SAB saistībā ar jautājumu par pielaides piešķiršanu valsts noslēpumam

Saeimas deputāts Aldis Gobzems

Saeimas deputāts Aldis Gobzems ceturtdien, 18.aprīlī, bijis uzaicināts uz interviju Satversmes aizsardzības birojā (SAB) saistībā ar jautājumu par pielaides piešķiršanu valsts noslēpumam, sociālajā tīklā facebook.com ierakstījis politiķis.

Viņš norāda, ka SAB «tagad lems, vai dot vai nedot» deputātam pielaidi valsts noslēpumam.

Gobzems pēc šīs intervijas pauž kritisku viedokli. Viņš raksta, ka pēc tās tikai nostiprinājusies pārliecība, ka SAB «nevērtē jautājumus par valsts noslēpumu, bet piekļūšanu politmafijai». Tāpēc viņš šai iestādei neuzticas. Politiķis norāda, ka ir parakstījies par informācijas neizpaušanu, tāpēc nevar pastāstīt to, kas viņam intervijā vaicāts.

Deputāts izteicies, ka, viņaprāt, šī situācija ir «čakarēšana», kam neesot lielas saistības ar valsts noslēpumu. Viņš uzskata, ka attiecīgo informāciju un viņam adresētos jautājumus bija iespējams gan pārbaudīt, gan sagatavot maksimums nedēļas laikā un tam neesot bijis nepieciešams pusgads.

Politiķis pauž, ka varēja atteikties no pieprasījuma pēc pielaides, jo ir opozīcijā, bet viņš skaidro, ka «šis ir principa jautājums».

Kā ziņots, iepriekš valdības veidošanas procesā vairāki politiķi aktualizēja jautājumu par Gobzema iespējām saņemt pielaidi valsts noslēpumam.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas