SAB jauno priekšnieku Saeima varētu apstiprināt janvārī, prognozē Mūrniece

Satversmes aizsardzības biroja (SAB) jauno vadītāju Saeima varētu apstiprināt nākamā gada janvārī, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta panorāma sacījusi parlamenta priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA).

Politiķe akcentēja, ka šoreiz ir piedzīvota netipiska situācija, kad Nacionālās drošības padomē ir pārstāvēta ne tikai koalīcija, bet arī opozīcija. Mūrniece pauda cerību, ka izdosies atrast tādu amata kandidātu, kas būs pieņemams gan koalīcijai, gan opozīcijai.

«Kolēģi izteikušies, ka nevēlas, lai kandidāts būtu saistīts ar politiskajām aprindām. Politiskā neietekmējamība ir ļoti svarīgs kritērijs,» sacīja Mūrniece.

Saeimas spīkere norādīja, ka, uz iespējamo laika termiņu skatoties «optimistiski piesardzīgi», Saeima lēmumu par jauno SAB priekšnieku varētu pieņemt janvārī.

Kā ziņots, iespējamo kandidātu loks uz SAB direktora amatu ir ļoti šaurs, iepriekš norādījis Levits. «No sākuma man jārunā ar kandidātiem, vai viņi piekritīs pildīt šo ļoti atbildīgo uzdevumu. Tas ir mans uzdevums. Pēc tam kandidāti tiks vērtēti NDP,» norādīja Levits.

BNN jau rakstīja, ka novembrī 60 gadu vecumā mūžībā devies SAB direktors, bijušais ģenerālprokurors Jānis Maizītis.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas