SAB: Krievijas propagandas mediji necentās ietekmēt 13.Saeimas vēlēšanu rezultātus

Monitorējot 19 Krievijas propagandas mediju vietnes, Satversmes aizsardzības birojs (SAB) secinājis, ka ar to palīdzību Krievija nav mēģinājusi ietekmēt Saeimas vēlēšanu rezultātus.

Vēlēšanu un partiju tematikai tika veltīti 10% no publikācijām par Latviju, secina SAB. Birojs norāda, ka Krievijas propagandas mediji vairāk negatīvu un naidīgu Latvijas tēlu, nekā atbalsta kādu no partijām. Tajā pašā laikā Saskaņa un Latvijas Krievu savienība saņēma daudz lielāku uzmanību no Krievijas medijiem nekā citas partijas.

Krievijas propagandas medīji turpina kultivēt stāstu par Latviju kā neizdevušos valsti, kurā neievēro cilvēktiesības un kur politiskā elite un atsevišķa daļa sabiedrības ir naidīgi noskaņota pret Krieviju, atzīmē SAB. Gandrīz katra piektā publikācija (18%) pievērsās sabiedrībai, tās noskaņojumam un notikumiem tajā, nereti veidojot emocionālu stāstījumu par krievvalodīgo negatīvo pieredzi.

Faktu atlase ir manipulatīva un tendencioza, turklāt propagandas mediji bieži vien ziņu veido no viena citāta sociālajos medijos, nevis atspoguļo reālu notikumu, spriež SAB. Visbiežāk mediji atsaucas uz zinu aģentūrām Sputnik un LETA, kā arī krieviski rakstošajiem interneta portāliem, kā Delfi un MixNews.

63% publikāciju pauda drīzāk negatīvu vai negatīvu Latvijas tēlu, kamēr 35% bija neitrāls vēstījums. Pozitīva attieksme izpaudās par Dziesmu un deju svētkiem un kultūras notikumiem.

Kopumā Kremļa propagandas mediju ietekme Rietumvalstīs ir visai ierobežota un to ieguldījums Kremlim izdevīgu procesu virzīšanā ir mazs, norāda SAB. Latvija tika atspoguļota tad, kad bija iespēja izcelt Krievijas interesēm izdevīgu vēstījumu – ka Latvija ir naidīga pret Krieviju un ka Latvijā neievēro cilvēktiesības.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas