Ik gadu būtiski palielinās Indijas jauniešu interese par Latvijas augstskolām

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tiekas ar Indijas ārlietu ministru Mobašaru Džavedu Akbaru.

Indijas ārlietu valsts ministrs Mobašaru Džavedu Akbaru (Mobashar Jawed Akbar) tikšanās laikā ar ārlietu ministri Edgaru Rinkēviču uzsvēris, ka Indija pēdējo gadu laikā piedzīvo ļoti strauju ekonomisko izaugsmi, un paredzētais Latvijas un Indijas biznesa forums ir nozīmīgs solis pretim ciešākai sadarbībai ekonomikas jomā.

Sarunā arī Rinkēvičs novērtējis Latvijas un Indijas sekmīgo attiecību attīstību, kā arī uzsvēra nepieciešamību turpināt augsta līmeņa vizīšu apmaiņu. Sadarbības veicināšanai ekonomikā īpaši esot ticis atzīmēts potenciāls informācijas un komunikāciju tehnoloģiju, kā arī transporta un loģistikas jomā, teikts Ārlietu ministrijas ziņojumā.

Pozitīvi tika novērtēta arī Indijas jauniešu interese par Latvijas augstākās izglītības iestādēm, kas ik gadu būtiski palielinās – šī studiju gada sākumā Latvijā studēja 750 jaunieši no Indijas.

M.Dž. Akbars uzsvēris, ka sadarbība izglītības un zinātnes jomā ir pamats ciešākai starpvalstu attiecību attīstībai.

Tāpat tikšanās laikā tika pārrunāti jautājumi par sadarbību starptautiskajās organizācijās, kā arī starptautiskās dienaskārtības aktualitātes. Sarunas partneri asi nosodīja starptautiskā terorisma vardarbību, īpaši atzīmējot pirmdien, 22.maijā, Mančestrā notikušo teroraktu.

Runājot par Eiropas Savienības (ES) un Indijas sadarbību, Latvijas ārlietu ministrs pauda cerību, ka ES un Indijas sarunas par brīvās tirdzniecības līgumu varētu atsākties tuvākajā laikā. M.Dž. Akbars uzsvēra, ka Indija ir ieinteresētā ciešākās attiecībās ar ES.

Pēc tikšanās tika parakstīts Latvijas Republikas valdības un Indijas Republikas valdības līgums par vīzu prasības atcelšanu diplomātisko pasu turētājiem, teikts ziņojumā.

Vizītes laikā M. Dž. Akbaram notiks arī tikšanās ar Valsts prezidentu, Saeimas priekšsēdētāju, Ministru prezidentu, Ministru prezidenta biedru un ekonomikas ministru.

Savukārt trešdien, 24.maijā, Indijas ārlietu valsts ministrs atklās Latvijas un Indijas biznesa forumā, ko kopīgi organizē Indijas vēstniecība Stokholmā, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) un Ekonomikas ministrija.

Ref: 225.000.103.976

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas