bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Piektdiena 22.11.2019 | Vārda dienas: Aldis, Aldris, Alfons
LatviaLatvija

Sadarbību ar Rīgas karti pirms termiņa nelauzīs, nākamgad tai atvēlot vismaz 20,6 miljonus eiro

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUPašvaldības SIA Rīgas satiksme sadarbību ar SIA Rīgas karti pirms termiņa nelauzīs, kas nozīmē, ka rīdzinieki par šo sadarbību arī nākamgad maksās 20,6 miljonus eiro.

Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejā domnieki iztaujāja Rīgas satiksmes padomes priekšsēdētāju Normundu Narvaišu un pagaidu valdes vadītāju Ernestu Saulīti.

Viens no visbiežāk uzdotajiem jautājumiem bija par sadarbību ar Rīgas karti. Pamatā domnieki interesējās, vai sadarbība ar uzņēmumu tiks lauzta, kā arī to, kādu nākotnē Rīgas satiksmes vadība redz norēķinu sistēmu sabiedriskajā transportā.

Deputāts Valters Bergs (JKP) atgādināja par auditorkompānijas Deloitte Latvia atzinumu, kurā, kā ziņoja TV3 raidījums Nekā personīga, konstatēts, ka rīdzinieki par Rīgas kartes pakalpojumiem, iespējams, pārmaksā vairākus desmitus miljonus.

Raidījums ziņoja, ka par e-talona sistēmas uzturēšanu Rīga maksā 18 miljonus eiro gadā, kamēr Tallina – aptuveni 1,2 miljonus.

Komentējot savu nostāju par auditā secināto, Narvaišs atzina, ka ar to detalizēti nav iepazinies un zina tik, cik izskanējis publiskajā telpā. Vienlaikus viņš pauda viedokli, ka, «protams, ka šie līgumi Rīgas satiksmei ir neizdevīgi.»

Viņš atzīmēja, ka sadarbība ar Rīgas karti noslēgta 2010.gadā un beigsies 2020.gada gada beigās. Lai izlemtu, ko darīt tālāk, Rīgas satiksmē esot izveidotas divas darba grupas, vienā no kurām strādā tehniskie eksperti, bet otrā – stratēģiskie plānotāji.

«Mēs sagaidām, ka divu mēnešu laikā viņi mums prezentēs savu skatījumu par elektronisko norēķinu sistēmu gan kopumā, gan konkrēti piedāvās nākotnes variantus,» pauda padomes priekšsēdis.

Pēc viņa teiktā, viens no variantiem varētu būt, ka visu elektronisko norēķinu sistēmu savā pārziņā pārņem Rīgas satiksme, bet otrs, ka, mainot nosacījumus, tiek turpināta sadarbība ar Rīgas karti, bet trešais, ka tiek sludināts jauns konkurss un tiek piesaistīts jauns apakšuzņēmējs pakalpojuma nodrošināšanai.

Narvaišs atzina, ka nevēlas steigties ar secinājumiem pirms darba grupas pabeigušas savu darbu, jo izvēli var ietekmēt vairāki faktori. «Ir nepieciešama sistēmas modernizācija, jāņem vērā prasības uz valsts noteiktajiem braukšanas maksas atvieglojumiem un citas lietas. Ir jāaprēķina, cik katrs variants izmaksās,» pauda amatpersona.

Abu pušu sadarbības līgums gan paredz, ka visa izveidotā sistēma pēc līguma darbības beigām nonāks Rīgas satiksmes īpašumā.

Tikmēr Saulītis audita rezultātus nekomentēja ne deputātiem, ne žurnālistiem, norādot, ka tā ir konfidenciāla informācija.

Vienlaikus viņš pastāstīja, ka šogad Rīgas satiksme Rīgas kartei samaksājusi jau 15,7 miljonus eiro, bet līdz gada beigām iecerēts pārskaitīt kopumā 20,6 miljonus.

93% no šīs summas ir par e-talonu sistēmas uzturēšanu, bet 7% – par autostāvvietām. Vienlaikus viņš uzsvēra, ka Rīgas karte apsaimnieko ne tikai e-talonus, bet arī skolēnu apliecības. Arī nākamgad uzņēmumam tiks pārskaitīta tādi pat summa.

Saulītis norādīja, ka līgumu lauzt ar Rīgas karti nav izdevīgi, jo būs jāmaksā līgumsods. Cik liels tas ir, viņš nosaukt atteicās, sakot, ka summa ir pietiekami iespaidīga. Vēlāk gan viņš atzina, ka tā varētu būt tuvu dotācijai, ko Rīgas satiksme katru gadu pārskaita uzņēmumam.

Arī Narvaišs sacīja, ka līgumu tā pēkšņi nevar lauzt, uzsverot, ka rīdziniekus nedrīkst atstāt bez biļetēm. «Tieši tādēļ gaidīsim darba grupu izvērtējumu, jo jebkurā gadījumā ir izdevumi, kurus nevar samazināt, vienkārši laužot līgumu,» pauda padomes vadītājs.

Abas amatpersonas arī atzina, ka sadarbība ar Rīgas karti ika noslēgta 2010.gadā un līgumā maksājamās summas tika atrunātas jau sākotnēji, tādēļ to, vai tās ir pamatotas, komentēt nevar.

Lasiet arī: Raidījums: Rīgas kartes audits atklāj «uzpūstus» uzcenojumus un saikni arī Rīgas pašvaldības amatpersonām

Rīgas karte ir 2007.gadā dibināts uzņēmums, kas izveidoja un uztur Rīgas sabiedriskā transporta un autostāvvietu elektronisko norēķinu sistēmu. Uzņēmuma akcionāri ir Rīgas satiksme un ASV tehnoloģiju kompānija Conduent. 51% Rīgas kartes pieder Rīgas satiksmei, bet 49% – Francijas uzņēmumam Conduent Business Solutions.

Bijušais Rīgas satiksmes pagaidu valdes priekšsēdētājs Anrija Matīss bija izteicies, ka uzņēmums Rīgas karte esot «vislielākais Rīgas satiksmes naudas izsūcējs».

Piemēram, par e-talonu sistēmas uzturēšanu sabiedriskajā transportā pērn Rīgas kartei samaksāti 15 miljoni eiro, lai gan ieņēmumi no biļetēm bijuši vien aptuveni 40 miljoni eiro. Savukārt par termināļiem skolu ēdnīcās uzņēmums maksā Rīgas kartei 60 eiro īri mēnesī jeb 720 eiro gadā, lai gan šāda iekārta esot nopērkama par 485 eiro.

Savukārt žurnāls Ir vēstīja, ka Rīgas kartes apgrozījuma dati neatbilst pašvaldības Rīgas satiksmes ik gadu samaksātajai naudai, tādējādi neesot zināms, kam tērēti laikā posmā no 2009. līdz 2017.gadam samaksātie 20 miljoni eiro.

Rīgas satiksmes sniegtā informācija liecinot – kopš 2008.gada uzņēmums samaksājis Rīgas kartei 216 miljonus eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN). ŠĪ summa ir gan par e-talonu sistēmas uzturēšanu, gan par autostāvvietu sistēmas un termināļu skolu ēdnīcās uzturēšanu.

Par sistēmas uzturēšanu 2009.gadā maksāti 5,87 miljoni eiro bez PVN, 2014.gadā – 10,24 miljoni, bet 2018.gadā – 14,75 miljoni. Pieaugums desmit gadu laikā veidojās 150% liels. Lai gan pēdējos četros gados Rīgas satiksme pasažieru skaits turpina sarukt, Rīgas kartes peļņa tieši otrādi – kāpj. Desmit gados uzņēmuma peļņa sasniedz 13,34 miljonus eiro, un šajos datos vēl nav jaunākās informācijas par 2018.gadu.

Rīgas kartes valdes priekšsēdētājs un ASV akcionāru pārstāvis uzņēmumā Ēriks Morizūrs ir paudis viedokli, ka Ir aprēķini ir «neprofesionāli un maldinoši interpretēti dažādi grāmatvedības dati».

Pret SIA Rīgas karte bijušo valdes locekli Aleksandru Brandavu ir izvirzītas aizdomas par koruptīviem noziegumiem.


Pievienot komentāru

Eesti Energia atstādina SIA Enefit vadītāju, jo vairs neuzticas

Igaunijas energokoncerns Eesti Energia ir atstādinājis no amata Latvijas meitasuzņēmuma SIA Enefit ilggadējo vadītāju Jāni Betheru.

Āfrikas cūku mēris pirmo reizi konstatēts mežacūkām Aizputes un Stoļerovas pagastos

Mežacūku populācijā Āfrikas cūku mēris šogad kopumā konstatēts 369 mežacūkām 68 novadu 172 pagastos.

Pārbaudēs apstiprina: Bērnu masveida saslimšanu Smiltenē izraisīja norovīruss

Smiltenes vidusskolā bērnu masveida saslimšanu izraisīja norovīrusa izplatība, liecina Slimību profilakses un kontroles centra saņemtie laboratoriskās pārbaudes rezultāti.

BIS izveidoto būvniecības lietu skaits šogad audzis par 34,9%

Būvniecības informācijas sistēmā izveidoto būvniecības lietu skaits šogad audzis par 34,9%, sasniedzot 97 886.

Stratēģiskajā padomē atbalsta darba samaksas palielinājuma sadales veidu ārstniecības personām

Veselības nozares Stratēģiskās padomes sēdē paustas atbalsts VM redzējumam par nākamā gada budžetā paredzēto papildu 60,1 miljona eiro sadales veidu ārstniecības personu zemāko mēnešalgu palielinājumam.

Bordāns: Ģenerālprokurora amata pretendentu atlases kārtībai būtiski jāatšķiras no līdzšinējās

Jānis Bordāns rosina nākamā ģenerālprokurora amata kandidāta izvēli uzticēt Tieslietu padomes izveidotai pretendentu vērtēšanas komisijai, atsakoties no esošās kārtības, kad piemērotāko kandidātu izvēlas Augstākās tiesas priekšsēdētājs.

Miers un Kariņš? Latvijas Universitāte Ministru prezidentam piedāvā mierizlīgumu

Tiesā patlaban aktuāla ir tikai lieta pēc Muižnieka kā fiziskas personas pieteikuma, apstrīdot viņam nelabvēlīgo valdības lēmumu. Atbilstoši Administratīvas apgabaltiesas sniegtajai informācijai, šajā lietā LU ir atbildētājas statusā.

Ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā oktobrī samazinājies par 0,2%

Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis ir palielinājies par 1,7%, bet eksportētajai produkcijai samazinājies par 1,9%. Eksportam uz eirozonas valstīm cenas samazinājušās par 1,4 %, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 2,3%.

Pusaudžiem jākustas! Pasaulē 80% pusaudžu ir mazkustīgi, secina PVO

Pasaules Veselības organizācija pētījumā secinājusi, ka globāli tikai katrs piektais pusaudzis ikdienā kustas pietiekami daudz, lai nepieļautu mazkustīga dzīvesveida kaitējumu veselībai.

Uz VNĪ valdes locekļa amatu pieteikušies 17 kandidāti

Tuvākajā laikā pieteikumu izvērtēšanu uzsāks nominācijas komisija, kas trijās kārtās līdz gada nogalei izraudzīsies labāko kandidātu.

Saeimas Tautsaimniecības komisijas vadītājs: Rīgas dome atklāti lobē esošos atkritumu apsaimniekotājus – rīcība jāvērtē komisijā

Rīgas dome ar savu lēmumu izsludināt iepirkumu esošajā redakcijā par atkritumu apsaimniekošanu rīkojas pretēji pašas solītajam un šobrīd ar savu rīcību demonstrē esošo atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniedzēju lobiju.

Kiberdrošība senioriem. Igaunija rīko informatīvus pasākumus 80 bibliotēkās

Lai igauņu senioriem sniegtu padomus, kā rūpēties par savu drošību internetā, vairāk nekā 80 Igaunijas bibliotēkās rīkota kiberdrošības padomu diena.

Attīstībai/Par! aicina mediķu algas palielināt uz budžeta deficīta rēķina

Partiju apvienība Attīstībai/Par! aicina mediķu algām nepieciešamos papildu 60 miljonus eiro nodrošināt uz budžeta deficīta rēķina.

Ukrainā atzīmē Maidana protestu gadadienu, piemin upurus

Kijevā un vairākās citās Ukrainas pilsētās atzīmēta sestā gadadiena kopš tā sauktajiem Maidana protestiem, kuros tika panākta prokremliskā prezidenta Viktora Janukoviča gāšana.

Ievēlēti jauni Latvijas Zinātņu akadēmijas locekļi

LZA Rudens pilnsapulcē par jaunajiem akadēmijas locekļiem ievēlēti divi īstenie locekļi, divpadsmit korespondētājlocekļi, trīs ārzemju un viens goda loceklis.

Probācijas dienesta vadītājs: 4% līdz 6% dzimumnoziedznieku pēc soda izciešanas noziegumus atkārto

Kopumā 4% līdz 6% dzimumnoziedznieku pēc soda izciešanas trīs līdz piecu gadu laikā noziegumus atkārto.

LTV: Notikusi kratīšana pie Rīgas Centrāltirgus Iekšējās drošības daļas vadītāja Danovska

Rīgas Centrāltirgū notikusi kratīšana pie Iekšējās drošības daļas vadītāja Maksima Danovska, liecina Latvijas Televīzijas rīcībā esošā informācija.

Ugunsgrēkā Ventspilī gājis bojā cilvēks

Ugunsgrēkā 40 kvādrātmetru platībā dega dzīvokļa griesti, siena un starpstāvu pārsegums.

Saeimas komisija aicina sniegt atsauksmes par NEPLP locekļu amatu kandidātiem

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija aicina ieinteresētos sniegt atsauksmes par pieteiktajiem kandidātiem NEPLP uz locekļu amatiem.

Serbija vaino sabiedroto Krieviju spiegošanā

Serbijas premjerministrs Aleksandrs Vučičs pavēstījis, ka valstī atklātas Krievijas izlūkdienestu darbības, kas saistītas ar Serbijas armiju. Vienlaikus viņš apliecinājis, ka incidents nekaitēs valsts tuvajām attiecībām ar Maskavu.

Tirgus analītiķis: Akciju tirgi, šķiet, atkarīgi tikai no ASV-Ķīnas tirdzniecības sarunām

OECD samazinājis pasaules ekonomikas izaugsmes prognozi nākamajam gadam, norādot, ka pasaules ekonomikas izaugsmi bremzē pieaugošie tirdzniecības konflikti, vāja biznesa investīciju vide un politiskā neskaidrība.

Gaidāms auksts un lielākoties sauss laiks

Piektdien, 22.novembrī, iestāsties auksts laiks – gaisa temperatūra no rīta vietām austrumos pazemināsies līdz pat -7 grādiem.

Rīgas domes opozīcija rosina Burova atstādināšanu

Rīgas domes opozīcijas partijas savākušas nepieciešamos 20 parakstus, lai rosinātu Rīgas domes priekšsēdētāja Oļega Burova atstādināšanu.

Lielbritānijai prognozē lejupslīdi arī organizēta Brexit gadījumā

Lielbritānijas iekšzemes kopprodukts 2020.gadā saruks par vienu procentu arī tad, ja valsts izvairīsies no izstāšanās no Eiropas Savienības bez savstarpēja nolīguma, tā aplēsusi Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija.

Lietuvā diskutē par valsts komercbankas izveidi

Lai risinātu situāciju ar konkurences trūkumu Lietuvas banku sektorā, valsts augstākajā līmenī atbalstu guvusi ideja par valsts komercbankas izveidi.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!