Saeima amatā apstiprina Latvijas Bankas prezidenta vietnieku un padomes locekli

Māris Kālis un Zita Zariņa

Saeima ceturtdien, 5.martā, par Latvijas Bankas prezidenta vietnieku apstiprinājusi Māri Kāli, bet par bankas padomes locekli – Zitu Zariņu, vēsta Saeimas Preses dienestā. 

Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks sava vietnieka kandidatūru bija izvirzījis, jo šī gada 12.martā amata pilnvaras beigsies līdzšinējai bankas prezidenta vietniecei Zojai Razmusai, savukārt bankas padomes locekļa amata vakance ir brīva kopš pagājušā gada decembra.

Par Kāli balsoja 62 deputāti, pret balsojot Jaunajai konservatīvajai partijai, savukārt Zariņu atbalstīja visas Saeimā pārstāvētās partijas, viņai iegūstot 89 balsis.

Kālis līdz šim pildīja Latvijas Bankas valdes priekšsēdētāja pienākumus, kā arī ir Latvijas Zvērinātu revidentu asociācijas biedrs. Viņam ir Latvijas Universitātē iegūts maģistra grāds ekonomikā.

Zariņa iepriekš ieņēma Valsts kontroles padomes locekles amatu, bija Revīzijas un metodoloģijas departamenta direktore, kā arī strādājusi Centrālajā finanšu un līgumu aģentūrā. Zariņa Latvijas Universitātē ir ieguvusi sociālo zinātņu maģistra grādu Eiropas studijās un bakalaura grādu ekonomikā, savukārt Rīgas Ekonomikas augstskolā – bakalaura grādu ekonomikā un biznesa administrācijā.

Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks iepriekš pauda, ka Zariņa ir Valsts kontroles padomes locekle jau otro termiņu, līdz ar to viņai ir «izcila pieredze sabiedriskajā sektorā, nevainojama reputācija, kā arī nepieciešamā pieredze». Viņaprāt, tas ir ļoti svarīgi, jo viens no uzdevumiem ir nodrošināt viena līmeņa bankas pārraudzību.

Savukārt Kālis Latvijas Bankā strādā kopš deviņdesmito gadu beigām. «Manuprāt, nav labāka cilvēka Latvijas Bankā, kurš var valdes izpratni un jaudu pārcelt uz padomi, ieviešot viena līmeņa pārraudzību,» teica Kazāks, uzsverot, ka viņiem abiem saskan redzējums par to, kā būtu jāpārvalda centrālā banka.

«Viņiem abiem ir ļoti labas prasmes, kas nepieciešamas komandai, lai īstenotu lietas attiecībā uz efektīvāku pārvaldību, efektīvāku resursu izmantošanu, plašāku iesaisti Latvijas ekonomikā un starptautisko sadarbību,» sacīja Kazāks.

Likums Par Latvijas Banku noteic, ka bankas prezidenta vietnieku un padomes locekļus pēc Latvijas Bankas prezidenta ierosinājuma amatā apstiprina Saeima un šo amatpersonu locekļu pilnvaru termiņš ir pieci gadi. Viena un tā pati persona šajos amatos varēs būt ne vairāk kā divus termiņus pēc kārtas.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas