Saeimā apstiprina ierobežojumus COVID-19 izplatības ierobežošanai

Saeima ārkārtas sēdē apstiprināts Ministru kabineta lēmums noteikt papildu pasākumus, lai  ierobežotu koronavīrusa COVID-19 izplatību ārkārtējās situācijas spēkā esamības laikā, informē Saeimas Preses dienests.

Grozījumi Ministru kabineta lēmumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu paredz, ka no pirmdienas, 16.marta,  pirmsskolas izglītības iestādēm un iestādēm, kas nodrošina bērnu uzraudzības pakalpojumu, jānodrošina dežūrgrupu darbība.

Tas noteikts, lai nepieciešamības gadījumā nodrošinātu pirmsskolas pakalpojumu sniegšanu vecākiem, kas paši nevar nodrošināt bērnu pieskatīšanu. Tāpat, vecākiem reizi nedēļā būs jāiesniedz pirmsskolas izglītības iestādē rakstisks apliecinājums, ka bērns un ģimene pēdējo 14 dienu periodā nav bijuši ārvalstīs kā arī nav bijuši kontaktā ar COVID-19 saslimušajiem vai kontaktpersonām, un vecākiem nav iespēju citādi nodrošināt bērna pieskatīšanu, par grozījumiem stāsta Preses dienestā.

Noteikts, ka pārtraukta mācību procesa norise klātienē visās izglītības iestādēs,  mācības tikšot nodrošinātas attālināti.

Lasiet arī: Kariņš par COVID-19: Valsts nopirks visu aprīkojumu, kas nepieciešams; inficēto skaits ir 34

Lēmums paredz pārtraukt valsts centralizēto pārbaudījumu darbu norisi, nodrošinot svešvalodu eksāmenu norisi laikposmā no šī gada 12. līdz 15.maijam, informē Saeimas preses dienests.

Tāpat tiek norādīts, ka ar Ministra kabineta lēmumu, atcelti un aizliegti neatkarīgi no to apmeklētāju skaita visi sabiedrībai publiski pieejamie svētku, piemiņas, izklaides, kultūras, sporta, atpūtas pasākumi (tajā skaitā naktsklubos un diskotēkās), sapulces, gājieni un piketi, kā arī reliģiskās darbības veikšana pulcējoties, teikts lēmumā.

Lēmumā arī ierobežota neorganizēta pulcēšanās kultūras, izklaides, atpūtas, sporta un reliģisko norišu vietās vairāk nekā 50 cilvēkiem vienlaikus.

Kultūras, izklaides, sporta un citu atpūtas vietu darba laiks ir ne ilgāks kā līdz plkst. 23.00.

Lēmums paredz, ka no otrdienas, 17.marta,  atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi caur lidostām, ostām, ar autobusiem un dzelzceļa transportu, izņemot pasažieru pārvadājumus ar valsts gaisa kuģiem un militāro transportu. Aizliegta arī personu un transportlīdzekļu pārvietošanās caur lidostu, ostu, dzelzceļa un autoceļu Eiropas Savienības ārējās robežas robežšķērsošanas vietām, kā arī robežšķērsošanas vietās, kas paredzētas vietējai pierobežas satiksmei, izņemot kravu pārvadājumus.

Latvijas Republikas valstspiederīgajiem un ārzemniekiem, kuru pastāvīgā dzīvesvieta ir Latvijas Republikā, ļauts atgriezties Latvijā. Tāpat ārzemniekiem ļauts izceļot no Latvijas, informē Saeimas Preses dienestā.

Gadījumos, kad netiek ievēroti rīkojumā noteiktie pasākumi, tiek piemērota atbilstoša administratīvā vai kriminālā atbildība, norādīts lēmumā.

Ministru kabineta rīkojumi saistībā ārkārtējo situāciju ir spēkā kopš to pieņemšanas brīža, attiecīgi 13. un 14.marta, savukārt Saeima lemj par lēmuma atbalstīšanu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas