bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Svētdiena 15.09.2019 | Vārda dienas: Gunvaldis, Gunvaris, Sandra, Sondra
LatviaLatvija

Saeima atsāk darbu 5.septembrī ar 33 jautājumu skatīšanu

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Saeima uz pirmo sēdi šī gada rudens sesijā sanāks ceturtdien, 5.septembrī. Tās darba kārtībā iekļauti 33 jautājumi un paredzēts, ka sēdē deputātus uzrunās Valsts prezidents Egils Levits, ziņo Saeimas Preses dienests.

Galīgajā lasījumā rītdien plānots skatīt trīs likumprojektus, lai Latvija varētu ratificēt atsevišķus Pasaules Pasta konvencijas papildprotokolus, kā arī likumprojektu, ar kuru paredzēts apstiprināt nolīgumu starp Eiropas Savienību un tās dalībvalstīm un Singapūru par ieguldījumu aizsardzību.

Savukārt otrajā lasījumā plānots skatīt priekšlikumus grozījumiem Interešu konflikta novēršanas likumā. Tie paredz noteikt, ka amatpersona amatu biedrībā vai nodibinājumā var ieņemt tikai ar noteikumu, ka par šo amatu netiek saņemts atalgojums.

Saeimā iesniegti vairāki jauni likumprojekti, un rītdien tos plānots nodots izskatīšanai parlamenta komisijās.

To vidū ir Arhīvu likuma grozījumi, kuru mērķis ir saskaņot fizisko personu datu apstrādi nacionālā dokumentārā mantojuma dokumentos atbilstoši datu aizsardzības prasībām.

Komisijām arī plānots nodot grozījumus vairākos likumos, lai tos papildinātu ar regulējumu par administratīvo atbildību, tostarp nodokļu un nodevu jomā, pārkāpumiem ceļu un dzelzceļa satiksmes jomā, kā arī pārkāpumiem personu apliecinošu dokumentu lietošanā.

Deputāti arī lems, vai izskatīšanai komisijās nodot rosinātās izmaiņas Personu apliecinošu dokumentu likumā, kas paredz ieviest pilsoņa ceļošanas pasi, un grozījumus Sabiedrisko pakalpojumu regulatoru likumā, lai varētu pilnveidot pakalpojumu regulēšanas un tarifu noteikšanas metodes, paaugstināt pakalpojumu lietotāju aizsardzību, kā arī efektivizēt regulatoru darbu.

Vēl komisijās plānots nodot Akcīzes nodokļa likuma grozījumus, kas paredz atcelt samazināto nodokļa likmi atsevišķiem degvielas veidiem un bioproduktus saturošam kurināmajam, savukārt samazināto likmi noteikt atsevišķiem biodīzeļdegvielas veidiem.

Plānots arī lemt, vai komisijām nodot izmaiņas Pasta likumā, kas līdz 2021.gadam pagarinātu šobrīd piemērojamo regulējumu attiecībā uz abonētās preses izdevumu piegādes pakalpojumu nodrošināšanu un to radīto zaudējumu kompensēšanu. Tāpat deputāti lems, vai Saeimā skatīt grozījumus Nekustamā īpašuma valsts kadastra likumā, kas paredz jaunās kadastrālo vērtību bāzes ieviest 2021.gadā, nevis nākamgad, kā bija plānots iepriekš.

Vēl komisijām paredzēts nodot grozījumus Aviācijas likumā, kas nepieciešami, lai varētu stingrāk vērtēt jaundibināmu aviācijas uzņēmumu iesaistīšanos tirgū saistībā ar nelegāli iegūtas naudas iepludināšanu Eiropas Savienībā no aviokompānijām, ko dibinājuši trešo valstu pilsoņi.

5.septembra Saeimas sēdes darba kārtībā ir arī lēmuma projekts, kas paredz kolektīvo iesniegumu par ātro kredītu reklamēšanas aizliegumu medijos un internetā nodot tālākai izvērtēšanai Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, un lēmuma projekts, kas paredz kolektīvo iesniegumu par atbalstu nepārtrauktas glikozes monitorēšanas sistēmas nodrošināšanai nodot tālākai izvērtēšanai Sociālo un darba lietu komisijai.

Atslēgvārdi: Aktuāli


Pievienot komentāru

Latvijā krietni straujāks darbaspēka izmaksu pieaugums nekā ES un eirozonā vidēji

Lielāks darbaspēka izmaksu pieaugums otrajā ceturksnī salīdzinājumā ar 2018.gada attiecīgo laika periodu reģistrēts Rumānijā, Bulgārijā, Slovākijā, Ungārijā, Igaunijā, Čehijā un Polijā.

Pilsētvides serviss līdzšinējos klientus Rīgā apkalpos Clean R un Eco Baltia vide

Atkritumu apsaimniekotāja Pilsētvides serviss līdz šim apsaimniekotos 4% Rīgas teritorijas turpmāk apkalpos uzņēmumi Clean R un Eco Baltia vide.

Levits: Namībija ir viens no Latvijas tuvākajiem sadarbības partneriem Āfrikas kontinentā

«Namībija ir viens no mūsu tuvākajiem sadarbības partneriem Āfrikas kontinentā, kas sasniegusi iespaidīgus rezultātus gan ekonomiskajā attīstībā, gan biznesa vides uzlabošanā.»

Latvijā janvārī-jūlijā bijis mazākais eksporta kāpums ES

Latvijā šogad janvārī–jūlijā salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn starp Eiropas Savienības valstīm bijis mazākais eksporta pieaugums.

Igaunijā valsts valodu mācīs vilcienos uz Narvu

Igauņu valodas stundas vilcienā – ar šādu radošu iniciatīvu iecerēts sekmēt integrācijas procesu Igaunijā. Nodarbības gaidāmas dzelzceļa maršrutā, kas savieno Tallinu un Narvas pilsētu Krievijas pierobežā.

Brīvpusdienu apmaksā piedalīsies gan ministrija, gan pašvaldības

Valsts tomēr piedalīsies 1.–4.klašu skolēnu brīvpusdienu finansēšanā, liecina 13.septembrī valdībā apstiprinātais protokollēmums par 2020.gada valsts budžeta prioritātēm.

Britu parlamenta spīkers sola neļaut Džonsonam pārkāpt likumu ar bezvienošanās Brexit 31.oktobrī

Lielbritānijas parlamenta priekšsēdētājs paudis gatavību grozīt kārtības rulli, lai nepieļautu, ka birtu premjerministrs panāk valsts izstāšanos no Eiropas Savienības bez vienošanās 31.oktobrī, kas būtu pretrunā parlamenta lēmumiem ar likuma spēku.

Vienas stundas darbaspēka izmaksas pieaugušas par 8,9% jeb 79 centiem

Straujāk vienas stundas darbaspēka izmaksas auga veselības un sociālās aprūpes nozarē – par 18%.

Sadarbības partneri izsaka pārmetumus valdībai par likumu neievērošanu budžeta izstrādē

Vairāki valdības sadarbības piektdien, 13.septembrī, pārmetuši Ministru kabinetam likumu neievērošanu 2020.gada budžeta izstrādes procesā.

Mazumtirgotāji Lietuvā izmanto algu pieaugumu cenu celšanai, vērtē ekonomists

Cenas Lietuvā 2019.gadā augušas divreiz ātrāk nekā pārējā eirozonā. Mazumtirgotājus celt cenas motivējusi iedzīvotāju pieaugošā rocība, vērtējis komercbankas ekonomists.

Latvijā pie atbildības sauc vīrieti, kas piedalījies bruņotā konfliktā Ukrainā

Apsūdzētajam vīrietim bijis nodoms piedalīties militārās operācijās nevalstiskas bruņotas grupas sastāvā Ukrainas austrumos.

Ministru kabinets prioritārajiem pasākumiem sadala vairāk nekā 192 miljonus

Ministru kabinets piektdien, 13.septembrī, ārkārtas sēdē lēmis par 192,4 miljonu eiro sadalīšanu ministriju un neatkarīgo iestāžu prioritārajiem pasākumiem.

Prāgā demontēs Padomju karavadoņa pieminekli

Čehijas galvaspilsētā Prāgā pašvaldība nolēmusi noņemt un pārvietot pieminekli, kas veltīts Padomju Savienības Otrā pasaules kara laika maršalam. Neraugoties saņemto uz kritiku no Krievijas, iecerēts tā vietā izveidot vispārīgākas nozīmes memoriālu.

Trim lielajām slimnīcām meklē padomes locekļus

Izsludina konkursu uz Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas padomes locekļu amatiem.

ECB stimulu programma ceļ Eiropas akciju cenas, kāpums arī Volstrītā

Eiropas akciju cenas pieaugušas pēc tam, kad Eiropas Centrālā banka nākusi klajā ar plašu ekonomikas stimulu programmu un pazeminājusi procentlikmes.

Igaunija veidos interneta diplomātijas departamentu, lai vairotu starptautisko ietekmi

Igaunijā, kur valsts iestādes lielu uzmanību pievērš datortehnoloģijām, Ārlietu ministrijas paspārnē iecerēts izveidot Kiberdiplomātijas departamentu. Tā uzdevums būs padarīt Igaunijas balsi dzirdamāku interneta jautājumos starptautiskajā vidē un organizācijās.

Patiesā labuma guvēja statuss uzņēmumā ne vienmēr nozīmē mantiskā labuma gūšanu

Tas, kurš tiek deklarēts kā uzņēmuma patiesā labuma guvējs, ne vienmēr ir persona, kas mantiski stāv pašās ķēdes beigās un gūst mantisko labumu no kompānijām.

Rīgas dome sarunu procedūrā starp trim atkritumu apsaimniekotājiem sadalījusi pilsētas teritorijas

Sarunu procedūrā starp trim atkritumu apsaimniekotājiem Rīgas dome «sadalījusi» arī atlikušos 4% Rīgas teritorijas, pavēstījis Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs.

Spānijā pēkšņi plūdi prasa upurus

Vairākās Spānijas daļās ciklons atnesis spēcīgas lietusgāzes, plūdus un viesuļvētru. Dabas katastrofas prasījušas ne mazāk kā divu cilvēku dzīvības.

Tieslietu ministrija uzstāj uz ieslodzījuma vietu uzlabošanu

Valdībai skatot jautājumu par 2020.gada valsts budžeta izdevumiem prioritārajiem pasākumiem, Tieslietu ministrija nemainīs savu nostāju jautājumā par Liepājas cietuma celtniecības projekta īstenošanu jau no nākamā gada.

Brīvdienās būs rudenīgi lietains un vēss laiks

Piektdien, 13.septembrī, laika apstākļus vēl noteiks plaša ciklona dienvidu mala un Latvijai pāri virzīsies plaša lietus un mākoņu zona. Daudzviet līs, dienā vietām nokrišņu daudzums pārsniegs pat 10-15 mm, kā arī lokāli iespējams pērkons, krusa.

Konceptuāli atbalsta liegumu pašvaldībām dibināt un izdot masu informācijas līdzekļus

Pašvaldībām plānots noteikt liegumu dibināt un izdot masu informācijas līdzekļus, paredz komisijas konceptuāli atbalstītie likuma grozījumi.

Lietuvas Seima papildvēlēšanās «auksta duša» sociāldemokrātu līderim un valdošai partijai

Lietuvā aizvadīta Seima papildvēlēšanu pirmā kārta. Kopumā balsojums parādījis, ka sarūk iedzīvotāju atbalsts valdošai Zemnieku un zaļo savienībai, bet sociāldemokrātu nometnē varas pozīcijas sašūpotas līderim Gintautam Paluckam.

Eiropa kopā ar PVO iesaistās cīņā par to, lai veicinātu izpratni par vakcīnu priekšrocībām

Uzticēšanās trūkuma dēļ ievērojami mazinās vakcinācijas aptvērums, kāds nepieciešams, lai nodrošinātu kolektīvo imunitāti, un tā rezultātā pieaug slimības uzliesmojumu skaits.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site! -->