Saeimā iesniedz ierosinājumu 32 stundu darba nedēļai

Samazināt noteikto «normālo» darba laiku likumā uz 32 stundām, nesamazinot iepriekš noteiktās brīvās dienas un samazināto darbalaiku pirmssvētku dienās – šāds likumu grozījumu kolektīvais iesniegums pirmdien, 14.janvārī, tika iesniegts Saeimā, ziņo iniciatīvas virzītājs Jānis Kuzins.

Tālāk iesniegums ir jāizskata Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā, lemjot par tā nodošanu balsojumam Saeimas plenārsēdē.

Iniciatīvas autors argumentē, ka samazinātais darba laiks dos sabiedrībai papildus brīvo laiku, un arī darba diena būs vairāk produktīvāka. Tiek pieļauts, ka tas varētu radīt arī vairāk darbavietu.

Ar iniciatīvu kopumā var iepazīties šeit.

Iniciatīvas pārstāvis iesniegumā Saeimai kā argumentu min arī Eiropas Savienības (ES) Tiesas 2015.gada spriedumu, ka darba laikā ir jāieskaita arī ceļš uz darbu un no darba, un «šis ir veids, kā šis lēmums tiks izpildīts,» raksta Kuzins. Viņš gan arī norāda, ka ES Tiesas konkrētais spriedums bija par darbiniekiem bez fiksētās darba vietas, piemēram, dažādu pakalpojumu kompāniju montieriem.

Kā to iniciatīvu jaunumu publikācijās norādījusi arī ManaBalss.lv, īsākas vispārējās darba nedēļas garums tomēr ir leģitīms, pasaulē pastāvīgi apspriests un daudzu ekonomistu atbalstīts jautājums jau ar atsevišķiem risinājumiem kompāniju līmenī.

Saistītie raksti

3 KOMENTĀRI

  1. Jā, kāpēc nē 60 st.nedēļā arī atļaut, ja to var izdarīt un grib labāk nopelnīt…. es Vācijā Servisā arī strādāju līdz 12 st.vasaras sezonā, un pienācīgi nopelnot par to ir prieks strādāt…. bet 32 st.nedēļā uzskatīt par minimālo slodzi , jo daudzās vietās to jau praktizē, bet skaitās tikai 0.75 % likme; un maksāt minimālo algu par to. Jo es vēlos strādāt 8 st.x 5 dienas ned. un nopelnīt minimālo, bet ja man nedod pilnu slodzi, neesmu vainīga.

  2. Ievest sakarīgu nodokļu sitēmu, ievest depozītus uz pudelēm un skārdenēm, škirot atkritumus, sakārtot tiesu sistēmu lai korumpantus varētu sodīt, u.t.t. — to visu Latvija nespēj. Arī ievest valsts valodu visās skolās nē. Bet ar šitādām muļķībām kā 32 stundu darba nedēļu, Latvija grib aizsteigties priekšā citām valstīm.

    • Izskatās, ka “ērce” nekad nekur nopietni nav strādājusi. Cilvēka spējām ir robežas un patiesi satrādāt 7 stundas dienā ir lielisks priekšlikums! Cik zināms Francijā banakas strādā no 9-16.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas