Saeimā iesniegta iniciatīva par deputātu atteikšanos no kompensācijām

Iniciatīva Par solidāru Saeimas deputātu atteikšanos no kompensācijām iesniegta Saeimā. Pievēršoties Saeimas deputātu kompensācijām par dzīvesvietas īri un transporta izdevumiem, zūd iespaids, ka tās pieprasītas godprātīgi, norādījis iniciatīvas autors Artūrs Ikvilds.

«Ideja par iniciatīvu izveidojusies laikā, kad Latvijā sāka ierobežot mikrouzņēmumus, jo tie ir tikuši izmantoti arī negodprātīgi. Tai pašā laikā plašsaziņā parādījās arī ziņas par Saeimas deputātu kompensāciju negodprātīgu izmantojumu. Lai novērstu situāciju, ka tautas priekšstāvji saņem ievērojamas transporta un dzīvesvietas kompensācijas par sava darba veikšanu, kamēr tauta tiek galā, kā nu prot, un, lai novērstu parlamentāriešiem piešķiramo kompensāciju negodprātīgu izmantošanu, autors aicina no tām solidāri atteikties pavisam,» teikts iniciatīvas aprakstā.

Ikvilds arī norāda, ka deputātu mēnešalga pēdējos pāris gados ir ievērojami pieaugusi – 2016. un 2017.gadā kopumā par 327 eiro, un šis pieaugums viņa vērtējumā jau pietiekami kompensē arī deputātu darba blakusizdevumus.

Kā nākamais solis paredzēts kolektīvā iesnieguma Par solidāru Saeimas deputātu atteikšanos no kompensācijām elektronisko parakstu atbilstības pārbaude Saeimas Prezidijā, un ne vēlāk kā mēneša laikā Mandātu, ētikas un iesniegumu komitejā notiks sēde par tā turpmāko virzību.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas