Saeimā kritizē NEPLP pieņemtā lēmuma «sasteigtību» attiecībā uz LTV

Bijušais Latvijas Televīzijas (LTV) valdes priekšsēdētājs Ivars Belte

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) rīcība, izsakot neuzticību Latvijas Televīzijas (LTV) valdes priekšsēdētājam Ivaram Beltem un valdes loceklim Sergejam Ņesterovam, nav pietiekami pamatota publiskajā telpā, šādu uzskatu trešdien, 2.janvārī, pauda Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas priekšsēdētāja Vita Anda Tērauda.

Skaidrot aizvadītā gada nogalē radušos situāciju apakškomisijas sēdē bija aicināti NEPLP un LTV pārstāvji, kā arī Ivars Belte, ziņo Saeimas Preses dienests.

Deputāti kritizēja pieņemtā lēmuma sasteigtību. Tāpat tika norādīts, ka, lai gan NEPLP revīzijas ziņojumā iekļauti trīs pamatpārmetumi LTV īstenotajā projektvadībā, par to pamatotību grūti spriest, jo uzskaitīti tikai pārsniegtie termiņi un finansējums, bet radušās situācijas iemesli nav precizēti. Līdz ar to grūti izvērtēt pārmetumu pamatotību. Tāpat deputāti vērsa uzmanība uz NEPLP un līdzšinējās LTV valdes pretrunīgajiem viedokļiem jautājumos, kas skar sabiedriskā medija saimniecisko darbību. Savukārt revīzijas ziņojumā atspoguļotais lēmums par neizmaksātajām prēmijām rosinājis domāt, ka LTV valdes nepiekrišana NEPLP lēmumam ir bijis pamats uzticības zudumam, un tas nedrīkst atstāt tādu iespaidu, uzskata apakškomisijas priekšsēdētāja Tērauda.

Deputāti aicināja NEPLP veikt nepieciešamās darbības, lai pieņemtais lēmums būtu labāk skaidrots publiskajā telpā. Padome aicināta labāk pamatot, kāpēc laikā, kad LTV atguvusi savu reitingu, amatu valdē zaudējis tieši par satura jautājumiem atbildīgais valdes loceklis, ja revīzijā esošie pārmetumi saistīti ar vadības un finanšu jautājumiem.

Tāpat apakškomisijas deputāti norādīja, ka Valsts kontroles (VK) ziņojumā par sabiedrisko pasūtījumu, problēmas saskatītas ne tikai LTV un Latvijas Radio, bet arī NEPLP darbībā. «Būtu vērts atgriezties pie jautājuma par NEPLP darbību, lai reaģētu uz ziņojumā atspoguļotajām problēmām un sāktu tās risināt. Šis gadījums liecina, ka šī Saeimas sasaukuma laikā nepieciešams pieņemt jaunu sabiedrisko mediju darbības regulējumu, kas ļautu NEPLP nošķirt konfliktējošās atbildības, kā arī sakārtot finanšu jautājumus,» uzsvēra Tērauda.

Ar sabiedrisko mediju darbību saistīto situāciju 9.janvārī turpinās vērtēt Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti. Uz sēdi aicināti NEPLP, VK, LTV un Pārresoru koordinācijas centra pārstāvji, kā arī no LTV valdes atstādinātie locekļi – Belte un Ņesterovs.

BNN jau ziņoja, ka NEPLP 2018.gada 28.decembrī vienbalsīgi pieņēma lēmumu izteikt neuzticību LTV valdes priekšsēdētājam Ivaram Beltem un valdes loceklim programmu attīstības jautājumos Sergejam Ņesterovam.

Tāpat vēstīts, ka, veicot revīziju par LTV sadarbību ar trešajām pusēm, NEPLP konstatēja, ka «VSIA Latvijas Televīzija sniedz reklāmas pakalpojumus komerctirgum». «Šī gada oktobrī Ivars Belte ir noslēdzis līgumu ar vismaz vienu Latvijas komerctelevīziju, padarot sabiedrisko mediju par reklāmas aģentūru, kas, izmantojot publiskos resursus, apkalpo komerctirgu. Spēkā esošā stratēģija šādu komercpakalpojuma sniegšanu neparedz. Saskaņā ar Valsts Kontroles ziņojumu Vai sabiedriskā pasūtījuma plānošana un īstenošana ir organizēta mērķtiecīgi? un Eiropas tiesību aktiem, šajā rīcībā ir saskatāmi šķērssubsidēšanas riski,» uzsver NEPLP.

Izvērtējot kapitālsabiedrības sasniegtos rezultātus un valdes darbu 2017.gadā, NEPLP pieņēma lēmumu nepiešķirt prēmijas LTV valdes locekļiem. Tomēr LTV valde nepiekrīt NEPLP lēmumam un pieprasa to atcelt. Kopumā izmaksājamā summa, ieskaitot nodokļus, būtu nepilni 27 000 eiro. Padome uzskata, ka valdes prēmēšana šobrīd neatbilst uzņēmuma interesēm, jo laikā, kad LTV pietrūkst finansējums satura projektiem un jau šogad tika samazinātas to tāmes, par prēmijās izmaksājamo summu iespējams radīt vienu cikla satura projektu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas