Saeima lems, vai notāra amatu Latvijā varēs ieņemt arī citu ES valstu pilsoņi

Saeima ceturtdien, 26.novembrī, trešajā lasījumā lems par grozījumiem Notariāta likumā, kas notāra amatu Latvijā turpmāk ļaus ieņemt arī citu Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu pilsoņiem. Līdztekus tam Notariāta likuma grozījumi paredz pilnveidot mantojuma apsardzības tiesisko regulējumu.

Galīgajā lasījumā deputāti skatīs arī saistītos grozījumus Tiesu izpildītāju likumā. To paredzēts papildināt ar jaunu nodaļu, kas detalizēti un nepārprotami nosaka mantojuma apsardzības procesuālo kārtību, informē Saeimas Preses dienests.

Sēdes darba kārtībā galīgajā lasījumā ir arī grozījumi Bērnu tiesību aizsardzības likumā, kas paplašina daudzbērnu ģimenes definīciju. Daudzbērnu ģimenes jēdzienu plānots attiecināt arī uz pilngadību sasniegušiem bērniem, kuri turpina mācīties vispārējās, profesionālās vai augstākās izglītības iestādē, kamēr viņi sasniedz 24 gadu vecumu. Tāpat grozījumi paredz, ka administratīvo pārkāpumu tiesību un krimināltiesību jomā personai līdz 18 gadu vecumam piemēro visas attiecīgās tiesību normas, kas piemērojamas nepilngadīgām personām.

Otrajā lasījumā deputāti skatīs grozījumus Sporta likumā, kas nosaka aizliegumu manipulēt ar sporta sacensībām un paredz pienākumu sportistiem un sporta organizācijām darīt visu, lai novērstu šādu manipulāciju iespējamību.

Tāpat Saeima otrajā lasījumā lems par jaunu Tiesu ekspertu likumprojektu, kas paredz noteikt vienotu tiesu ekspertīžu veikšanas kārtību.

Saeima pirmajā lasījumā lems par izmaiņām vairākos likumos nacionālās drošības stiprināšanai. Grozījumi paredz pilnveidot valsts augstāko amatpersonu un institūciju rīcību valsts ārēja apdraudējuma gadījumā. Likumu grozījumi paredz – ja Ministru kabinets ir aizkavēts pildīt savus pienākumus kara laikā, tad Valsts prezidenta ieceltais virspavēlnieks pārņem nepieciešamās funkcijas un vada valsts aizsardzību.

Deputāti arī lems par Nacionālās drošības koncepcijas apstiprināšanu. Nacionālās drošības koncepcija ir uz valsts apdraudējuma analīzes pamata sagatavots dokuments, kurā noteikti valsts apdraudējuma novēršanas stratēģiskie pamatprincipi un prioritātes. Koncepcijā noteiktas astoņas prioritātes Latvijas nacionālās drošības apdraudējumu novēršanai.

Darba kārtībā ir arī Saeimas Juridiskajai komisijai nododams likumprojekts, kas paredz pilnveidot procedūru valdības locekļu atbildēm uz deputātu jautājumiem.

Saeimas 26.novembra sēdes darba kartībā iekļauti 14 jautājumi.

Ref: 102.000.102.11241

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas