bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Otrdiena 15.10.2019 | Vārda dienas: Eda, Hedviga, Helvijs
LatviaLatvija

Saeimā neatbalsta paplašinātās depozīta sistēmas ieviešanu

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija otrdien, 17.septembrī, pirms trešā lasījuma neatbalstīja priekšlikumus, kas paredzēja paplašinātas depozīta sistēmas ieviešanu.

Uz trešo lasījumu likuma grozījumiem saņemti 83 priekšlikumi. Komisijas vadītājs Jānis Vitenbergs (KPV LV) uzsvēra, ka depozīta sistēma vieniem ir pilsoniskā atbildība ar mērķi uzlabot vidi, citiem – biznesa projekts, tāpēc, visticamāk, pilnīgi visi no diskusiju galda nepiecelsies laimīgi.

«Uz trešo lasījumu saņemti 83 priekšlikumi, kas ir netipiski, jo acīmredzot neviens neticēja, ka nāks jaunie politiķi un šo jautājumu risinās,» pauda deputāts.

Komisija lēma palikt pie iepriekš atbalstītā depozīta sistēmas tvēruma, nosakot, ka depozīta sistēma attieksies uz dzērienu iepakojumiem.

Komisija noraidīja deputātes Danas Reiznieces-Ozolas (ZZS) priekšlikumu noteikt plašāku depozīta iepakojuma definīciju. Reizniece-Ozola piedāvāja noteikt, ka depozīta iepakojums ir atkārtoti vai vienreiz lietojams iepakojums, kuram piemēro depozīta sistēmu saskaņā ar vides aizsardzības normatīvajiem aktiem, un tas ir iepakojuma reģistrā iekļauts iepakojums, kas atbilst tā otrreizējās lietošanas vai pārstrādes iespējamības klasifikatoram. Deputāte skaidroja, ka priekšlikums paredz depozīta paplašināšanu, nosakot, ka tas attiecas ne tikai uz dzērienu iepakojumiem, bet arī uz dažādiem iepakojumiem, kas tiktu noteikti īpašā reģistrā un klasifikatorā.

Deputāts Artūrs Toms Plešs (AP) uzsvēra, ka nedrīkst vilkt garumā un ir jāpieņem lēmumi pēc iespējas ātrāk, lai sistēmu ieviestu jau 2022.gadā. Plešs norādīja, ka Reiznieces-Ozolas priekšlikums nebūtu atbalstāms, jo tā ieviešanai būtu jāiegulda ļoti daudz darba un varētu nepaspēt to izdarīt. Pleša priekšlikums paredz noteikt, ka depozīta iepakojums ir atkārtoti vai vienreiz lietojamais preču iepakojums, kuram saskaņā ar normatīvajiem aktiem piemēro depozīta sistēmu. Viņaprāt, šāds priekšlikums ļauj sistēmu paplašināt nākotnē, ļaujot iepirkt tādus depozīta aparātus, kas nodrošina plašāku iepakojumu klāsta nodošanu.

Saeimas Juridiskajā birojā uzsvēra, ka līdz šim nebija pietiekami izvērtēts, kā likums darbojas kopumā. Tāpēc būtu jāvērtē, kuras likuma normas jau attiecas uz depozīta sistēmas ieviešanu. Birojā uzsvēra, ka, izšķiroties, par kādu iepakojumu depozīta sistēmā būs runa, jāvērtē izmaksas.

Vides aizsardzības un reģionu attīstības ministrijas (VARAM) priekšlikums gan paredz noteikt, ka par depozīta iepakojumu uzskatāms dzērienu iepakojums. VARAM nepiekrīt priekšlikumam par iepakojumu reģistru un klasifikatoru, jo tas ir pārāk sarežģīti, turklāt tas neesot īpaši izvērtēts nozarē.

«Patlaban nav nevienam priekšstata, kā tam vispār būtu jāizskatās,» teica VARAM pārstāve.

Reizniece-Ozola skaidroja, ka viņas priekšlikums nozīmē elastīgas iespējas Ministru kabinetam sekojoši izvērtēt un papildināt depozīta iepakojumu veidus. Deputāte lūdza viņas priekšlikumu atbalstīt vismaz konceptuāli, lai

Parlamentārietis Ivars Zariņš (S) taujāja, kādas vides prasības tiek uzliktas Latvijai, kāda ir depozīta sistēmas loma tajā. Viņaprāt, šīs ir svarīgas lietas, lai izšķirtos par labu optimālam risinājumam.

VARAM skaidroja, ka Latvijai izvirzītās prasības noteiktas vairākās ES direktīvās, kas nosaka tostarp šķiroto atkritumu apmēru un veidu.

Sandis Riekstiņš (JKP) uzsvēra, ka nedrīkst ilgi «muļļāt» priekšlikumu izskatīšanu, jo tam esot bijuši jau 19 gadi, kuru laikā Latvija nav spējusi ieviest depozīta sistēmu.

Arī parlamentārietis Daniels Pavļuts (AP) atgādināja, ka konceptuāla diskusija notikusi jau arī pirms otrā lasījuma.

«Kas tas par riņķa danci? Likumdevējam jāpasaka, ka iepakojumu veids ir diezgan plašs, lai vēlāk klāstu varētu paplašināt,» sacīja Pavļuts.

Iesaistīto nozaru pārstāvji mudināja atbalstīt tikai esošo likuma redakciju, jo nav izdiskutēts tik plašs likuma tvērums. Nozares pārstāvji pauda, ka uzņēmēji nav gatavi tik lielam regulējuma paplašinājumam.

Komisija atbalstīja VARAM priekšlikumus par depozīta sistēmas tvērumu, tādējādi paliekot pie iepriekš pieņemtā lēmuma par depozīta sistēmu, kas attiecas tikai uz dzērienu iepakojumiem.

Komisija otrdien, 17.septembrī, paguva izskatīt tikai trešdaļu iesniegto priekšlikumu, pamatā atbalstot tikai VARAM vai Saeimas Juridiskā biroja priekšlikumus, kas precizē līdz šim divos grozījumos apstiprinātos priekšlikumus.


Pievienot komentāru

Tallinai velosatiksmes stratēģijas ieviešana varētu izmaksāt 195 miljonus eiro

Tallinas velosatiksmes stratēģijas 2018. – 2027.gadam pilnīga ieviešana varētu izmaksāt 195 miljonus eiro, paudis pilsētas vicemērs Kalle Klandorfs.

LU iegūst 39.vietu starptautiski atzītā universitāšu reitingā

Latvijas Universitāte no Latvijas augstskolām ieguvusi augstākos rezultātus starptautiski atzītajā Jauno Eiropas un Centrālāzijas valstu reitingā, ieņemot 39.vietu.

Mencu nozvejas kvotas Baltijas jūras austrumos samazina par 92%

ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sēdē Luksemburgā apstiprinātas nozvejas kvotas Baltijas jūrā nākamajam gadam, tostarp mencu nozvejas kvota Baltijas jūras austrumos samazināta par 92%.

Ukraina varētu pieprasīt Latvijai atdot tiesas konfiscētos 29 miljonus eiro, kas saistīti ar bijušajām ukraiņu amatpersonām

Ukraina varētu pieprasīt Latvijai atdot ar bijušajām augsta ranga Ukrainas amatpersonām saistītos 29 miljonus eiro, kurus Rīgas apgabaltiesa atzinusi par noziedzīgi iegūtiem un konfiscējusi.

Lietuvā ieradušies ASV karavīri

Lietuvā ieradušies pirmie karavīri no ASV rotācijas spēkiem ASV spēki Lietuvā atradīsies līdz 2020.gada pavasarim, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Valdība lemj: Latvijā būs 39 pašvaldības

Ministru kabinets otrdien, 15.oktobrī, atbalstījis Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sagatavoto Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu, kas piedāvā reformas rezultātā 119 pašvaldību vietā Latvijā izveidot 39 vietvaras.

Vēsture atkārtojas: Ar Lembergu saistīts medijs atsauc nepatiesas ziņas par Meroni

Kārtējo reizi ar Lembergu saistīts medijs spiests atzīties melos un atsaukt savus nepamatotos izteikumus, kas vērsti pret advokātu Rudolfu Meroni. Šoreiz atsaukumu publicējusi Neatkarīgā Rīta Avīze.

Mediķi rīkos plašu protestu saistībā ar finansējuma samazinājumu nozarei

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības padome lēmusi rīkot protesta akcijas saistībā veselības finansējuma samazinājumu.

Apstiprināta jaunā RB Rail padome

Akcionāru sapulcē otrdien, 15.oktobrī, apstiprināta Rail Baltica kopuzņēmuma RB Rail padome, informē uzņēmumā.

Tiesai nodota seksuāla rakstura noziegumos apsūdzētā priestera Zeiļas lieta; viens no apsūdzētajiem miris

Prokuratūra nodevusi Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesai krimināllietu, kurā par seksuāla rakstura noziegumiem apsūdzēti divi vīrieši, tai skaitā Rēzeknes-Aglonas diecēzes priesteris Pāvels Zeiļa, savukārt vēl viens apsūdzētais šogad miris.

Eiropas Dzimumu līdztiesības indekss: Latvija 18.vietā un uzlabojumi minimāli

Latvijas starp Eiropas Savienības dalībvalstīm dzimumu līdztiesības ziņā ieņem 18.vietu, liecina Eiropas Dzimumu līdztiesības indekss 2019.

Bordāns: Sistēma AT priekšsēdētāja un Ģenerālprokurora amatos vēlas savus cilvēkus

Ir ziņas, ka sistēma gatavo sev mantiniekus un vēlas apstiprināt savus pietuvinātos cilvēkus, runājot par reformām tieslietu sistēmā, tai skaitā arī AT priekšsēdētāja un Ģenerālprokurora nomaiņu, izteicies tieslietu ministrs Jānis Bordāns.

Spānijā vardarbīgas sadursmes pēc katalāņu politiķu notiesāšanas

Spānijas autonomajā reģionā Katalonijā izcēlušas masu protesta akcijas un sadursmes ar policiju pēc tam, kad Spānijas Augstākā tiesa deviņus katalāņu politiķus notiesājusi uz deviņiem līdz 13 gadiem cietumā.

Sākas nedēļa, kad jāvienojas par Brexit. Britu mārciņas vērtība krītas

Britu mārciņas vērtība kritusies pret eiro un ASV dolāru, sākoties nedēļai, kurā Lielbritānijai un Eiropas Savienībai vajadzētu panākt Brexit vienošanos.

Vienotība: Rīgas dome mēģina saglabāt likvidējamā Riga.lv struktūru

Vienotības Rīgas domes frakcijai ir bažas, ka Rīgas pilsētas nākamā gada budžetā iecerēts par gandrīz miljonu eiro palielināt finansējumu Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļai, saglabājot likvidējamā Riga.lv struktūru.

ASV ar sankcijām soda Turciju par iebrukumu Sīrijā

ASV prezidents Donalds Tramps pavēstījis, ka izdevis rīkojumu par sankcijām pret NATO sabiedrotās Turcijas amatpersonām un ievedmuitas noteikšanu turku tēraudam, kā arī prasījis valstij izbeigt iebrukumu kaimiņvalstī Sīrijā.

Lāčplēša ielas 123 B ēkas īpašnieks bijis neziņā par nama tehnisko stāvokli

Četrstāvu ēka Lāčplēša ielā 123 B, 3.liters, pēc tam, kad tur nedēļas nogalē iebruka griesti, atzīta par dzīvošanai bīstamu, informē Rīgas domē.

KNAB aiztur Salaspils pašvaldības uzņēmuma Valgums-S valdes locekli

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs aizdomās par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā aizturējis Salaspils pašvaldības uzņēmuma Valgums-S valdes locekli Ilgoni Igauni.

Koalīcija vienojas atbalstīt administratīvi teritoriālo reformu, sākotnējo konceptu papildinot ar trim jaunām pašvaldībām

Valdības partijas vienojušās atbalstīt administratīvi teritoriālo reformu, sākotnēji piedāvāto modeli papildinot ar trim jaunām pašvaldībām.

Medijs atgādina par Lemberga pietuvināto nāves gadījumiem

«Neviens no četriem manis pieminētajiem, man zināmajiem ļaudīm man nekad neatstāja ne psiholoģiski vāja, ne arī slimīga cilvēka iespaidu, kam pusmūžā būtu kādi būtiski veselības traucējumi.»

Nobela prēmija ekonomikā piešķirta trim amerikāņu zinātniekiem par nabadzības izskaušanu veicinošiem pētījumiem

Šā gada Nobela prēmija ekonomikā piešķirta trim amerikāņu zinātniekiem par pētījumiem, kas veicinājuši nabadzības mazināšanu pasaulē, paziņojusi Zviedrijas Karaliskā zinātņu akadēmija.

Vecākiem Igaunijā automātiski piešķirs ģimenes pabalstus

Vecākiem Igaunijā vairs nevajadzēs pieteikties ģimenes pabalstiem un tie tiks piešķirti automātiski, informē Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Bažās par drošības riskiem Igaunijas IT ministre Huawei nomaina pret iPhone

Sekojot valsts iestāžu brīdinājumiem par drošības riskiem, Igaunijas informāciju tehnoloģiju ministre Kerta Kingo savu Huawei viedtālruni iemainījusi pret iPhone, informē Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site! -->