bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Pirmdiena 06.04.2020 | Vārda dienas: Dzinta, Filips, Vīlips, Zinta
LatviaLatvija

Saeimā neatbalsta paplašinātās depozīta sistēmas ieviešanu

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija otrdien, 17.septembrī, pirms trešā lasījuma neatbalstīja priekšlikumus, kas paredzēja paplašinātas depozīta sistēmas ieviešanu.

Uz trešo lasījumu likuma grozījumiem saņemti 83 priekšlikumi. Komisijas vadītājs Jānis Vitenbergs (KPV LV) uzsvēra, ka depozīta sistēma vieniem ir pilsoniskā atbildība ar mērķi uzlabot vidi, citiem – biznesa projekts, tāpēc, visticamāk, pilnīgi visi no diskusiju galda nepiecelsies laimīgi.

«Uz trešo lasījumu saņemti 83 priekšlikumi, kas ir netipiski, jo acīmredzot neviens neticēja, ka nāks jaunie politiķi un šo jautājumu risinās,» pauda deputāts.

Komisija lēma palikt pie iepriekš atbalstītā depozīta sistēmas tvēruma, nosakot, ka depozīta sistēma attieksies uz dzērienu iepakojumiem.

Komisija noraidīja deputātes Danas Reiznieces-Ozolas (ZZS) priekšlikumu noteikt plašāku depozīta iepakojuma definīciju. Reizniece-Ozola piedāvāja noteikt, ka depozīta iepakojums ir atkārtoti vai vienreiz lietojams iepakojums, kuram piemēro depozīta sistēmu saskaņā ar vides aizsardzības normatīvajiem aktiem, un tas ir iepakojuma reģistrā iekļauts iepakojums, kas atbilst tā otrreizējās lietošanas vai pārstrādes iespējamības klasifikatoram. Deputāte skaidroja, ka priekšlikums paredz depozīta paplašināšanu, nosakot, ka tas attiecas ne tikai uz dzērienu iepakojumiem, bet arī uz dažādiem iepakojumiem, kas tiktu noteikti īpašā reģistrā un klasifikatorā.

Deputāts Artūrs Toms Plešs (AP) uzsvēra, ka nedrīkst vilkt garumā un ir jāpieņem lēmumi pēc iespējas ātrāk, lai sistēmu ieviestu jau 2022.gadā. Plešs norādīja, ka Reiznieces-Ozolas priekšlikums nebūtu atbalstāms, jo tā ieviešanai būtu jāiegulda ļoti daudz darba un varētu nepaspēt to izdarīt. Pleša priekšlikums paredz noteikt, ka depozīta iepakojums ir atkārtoti vai vienreiz lietojamais preču iepakojums, kuram saskaņā ar normatīvajiem aktiem piemēro depozīta sistēmu. Viņaprāt, šāds priekšlikums ļauj sistēmu paplašināt nākotnē, ļaujot iepirkt tādus depozīta aparātus, kas nodrošina plašāku iepakojumu klāsta nodošanu.

Saeimas Juridiskajā birojā uzsvēra, ka līdz šim nebija pietiekami izvērtēts, kā likums darbojas kopumā. Tāpēc būtu jāvērtē, kuras likuma normas jau attiecas uz depozīta sistēmas ieviešanu. Birojā uzsvēra, ka, izšķiroties, par kādu iepakojumu depozīta sistēmā būs runa, jāvērtē izmaksas.

Vides aizsardzības un reģionu attīstības ministrijas (VARAM) priekšlikums gan paredz noteikt, ka par depozīta iepakojumu uzskatāms dzērienu iepakojums. VARAM nepiekrīt priekšlikumam par iepakojumu reģistru un klasifikatoru, jo tas ir pārāk sarežģīti, turklāt tas neesot īpaši izvērtēts nozarē.

«Patlaban nav nevienam priekšstata, kā tam vispār būtu jāizskatās,» teica VARAM pārstāve.

Reizniece-Ozola skaidroja, ka viņas priekšlikums nozīmē elastīgas iespējas Ministru kabinetam sekojoši izvērtēt un papildināt depozīta iepakojumu veidus. Deputāte lūdza viņas priekšlikumu atbalstīt vismaz konceptuāli, lai

Parlamentārietis Ivars Zariņš (S) taujāja, kādas vides prasības tiek uzliktas Latvijai, kāda ir depozīta sistēmas loma tajā. Viņaprāt, šīs ir svarīgas lietas, lai izšķirtos par labu optimālam risinājumam.

VARAM skaidroja, ka Latvijai izvirzītās prasības noteiktas vairākās ES direktīvās, kas nosaka tostarp šķiroto atkritumu apmēru un veidu.

Sandis Riekstiņš (JKP) uzsvēra, ka nedrīkst ilgi «muļļāt» priekšlikumu izskatīšanu, jo tam esot bijuši jau 19 gadi, kuru laikā Latvija nav spējusi ieviest depozīta sistēmu.

Arī parlamentārietis Daniels Pavļuts (AP) atgādināja, ka konceptuāla diskusija notikusi jau arī pirms otrā lasījuma.

«Kas tas par riņķa danci? Likumdevējam jāpasaka, ka iepakojumu veids ir diezgan plašs, lai vēlāk klāstu varētu paplašināt,» sacīja Pavļuts.

Iesaistīto nozaru pārstāvji mudināja atbalstīt tikai esošo likuma redakciju, jo nav izdiskutēts tik plašs likuma tvērums. Nozares pārstāvji pauda, ka uzņēmēji nav gatavi tik lielam regulējuma paplašinājumam.

Komisija atbalstīja VARAM priekšlikumus par depozīta sistēmas tvērumu, tādējādi paliekot pie iepriekš pieņemtā lēmuma par depozīta sistēmu, kas attiecas tikai uz dzērienu iepakojumiem.

Komisija otrdien, 17.septembrī, paguva izskatīt tikai trešdaļu iesniegto priekšlikumu, pamatā atbalstot tikai VARAM vai Saeimas Juridiskā biroja priekšlikumus, kas precizē līdz šim divos grozījumos apstiprinātos priekšlikumus.


Pievienot komentāru

Klaipēdā slēdz slimnīcu koronavīrusa drošības pārkāpumu dēļ

Lietuvas trešajā lielākajā pilsētā ir slēgta slimnīca pēc atklātībā nākušas informācijas par drošības pārkāpumiem darbā ar COVID-19 inficēto ārstēšanu, ziņo Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Spānijā ceturto dienu krītas letālo vīrusa gadījumu skaits

Spānijā ceturto dienu pēc kārtas ir samazinājies to COVID-19 saslimšanas gadījumu skaits, kuri reģistrēti ar letālu slimības iznākumu, ziņo britu raidorganizācija BBC.

Rebenoks pamet darbu Rīgas brīvostas valdē

Apšaubāmas reputācijas advokāts, kas iesaistīts Olainfarm sarunās, un bijušā ekonomikas ministra Ralfa Nemiro padomnieks Pāvels Rebenoks ir nolēmis pamest darbu Rīgas brīvostas valdē.

Līdz šim Latvijā izveseļošanās no koronavīrusa apstiprināta 16 cilvēkiem

Pacienti, kuriem laboratoriski apstiprināts COVID-19, pārtraukt karantīnu un doties ikdienas gaitās drīkst tikai ar ārsta atļauju.

Baltkrievija paziņo par astoņiem letāliem COVID-19 gadījumiem

Baltkrievijā no COVID-19 izraisītām komplikācijām ir miruši kopskaitā astoņi cilvēki, tā vēsta Baltkrievijas valsts ziņu aģentūra BelTA pēc tam, kad Lietuvas amatpersonas paudušas aizdomas, ka Minska neziņo par uzliesmojuma patieso apmēru.

Mediju atbalstam novirzīs 2,04 miljonus eiro

COVID-19 radītās krīzes mazināšanai Latvijas mediju atbalstam no valsts budžeta programmas Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem novirzīs 2,04 miljonus eiro.

Latviju šonedēļ plāno šķērsot kilometru garš kravas vilciena sastāvs no Ķīnas

Kravas vilciens galamērķi Kaļiņingradā sasniegs aptuveni deviņās diennaktīs, bet Latvijas teritoriju tas šķērsos desmit stundās, ieskaitot muitas un robežšķērsošanas procedūrām nepieciešamo laiku.

Medijs: Krievijas ārstu biedrības vadītāja arestēta, sista par aizsargaprīkojuma piegādi

Krievijas mediķu arodbiedrības Ārstu alianse vadītāju arestējusi un situsi policija pēc tam, kad viņa mēģinājusi piegādāt aizsardzības līdzekļus mediķiem, tā vēsta ziņu portāls Meduza.

Projektēšanas darbi sākas visā Rail Baltica pamata trasē Latvijā

85% no Rail Baltica projektēšanas darbiem nepieciešamā finansējuma nodrošina Eiropas Savienība un 15% – Latvijas valsts budžets.

NEPLP vēlas 1,6 miljonu eiro piešķīrumu medijiem COVID-19 krīzes pārvarēšanai

NEPLP sagatavojusi valsts atbalsta programmu elektroniskajiem TV un radio vietējā satura un pārraižu nepārtrauktības nodrošināšanai COVID-19 krīzes apstākļos, kuras apmērs ir 1,6 miljoni.

Igaunijā vīrusa saslimstības virsotni prognozē ilgstošu un līdzenu

Igaunijas valdības COVID-19 darba grupas locekle, virusoloģe Irja Lutsara prognozējusi, ka jaunā koronavīrusa uzliesmojuma augstākais punkts būs ilgstošs, ziņo Igaunijas raidsabiedrība ERR.

Par TM parlamentāro sekretāru iecelts Bordāna padomnieks Andris Vītols

Parlamentārā sekretāra kompetencē ir pārstāvēt ministru likumdošanas procesā Saeimā un piedalīties likumprojektu sagatavošanā un izskatīšanā.

Kazāks: Vīrusa dēļ kritums Latvijas ekonomikā ik mēnesi ir 2–3 procentpunkti

«Galvenais nezināmais ir, kad izdosies šo vīrusu apturēt, un ne tikai Latvijā, bet arī visā pasaulē. Pašreizējie dati liecina, ka viens mēnesis ekonomikai maksā apmēram 2–3 procentpunktus.»

Lielbritānijā hospitalizē ar COVID-19 sirgstošo premjerministru

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons ir ievietots slimnīcā desmit dienas pēc pozitīvu COVID-19 analīžu saņemšanas, ziņo britu raidorganizācija BBC.

Koronavīrusa skaitļi Baltijā. Latvijā – 542, Lietuvā – 843, Igaunijā – 1 108

Cilvēki ir aicināti pēc iespējas organizēt darbu no mājām, iepirkties retāk un pēc iespējas neuzturēties tur, kur ir daudz cilvēku.

Augstskolas neplāno organizēt iestājeksāmenus centralizēto eksāmenu atcelšanas gadījumā

«Iestājpārbaudījumu testi būtu jāveic attālināti un tas būtu sarežģīts process, jo būtu jāapkalpo liela reflektantu plūsma.»

Grieķijā ievieš karantīnu patvēruma meklētāju izmitināšanas centros

Grieķijā veselības aprūpes iestādes ir noslēgušas no ārpasaules divus patvēruma meklētāju izmitināšanas centrus, kur apstiprināti saslimšanas gadījumi ar jauno koronavīrusu, ziņo vācu raidsabiedrība DW.

Šonedēļ gaidāms +20 grādu silts laiks

Termometra stabiņš dienā pakāpsies līdz +11…+16 grādu atzīmei, otrdien, 7.aprīlī, vietām centrālajos rajonos gaiss iesils līdz pat +20 grādiem.

Pieaudzis COVID-19 slimnieku skaits vecuma grupā no 50 līdz 59 gadiem

Ar COVID-19 sasirgušo iedzīvotāju skaits vecuma grupā no 50 līdz 59 gadiem nedēļas laikā ir gandrīz dubultojies, sasniedzot 83 gadījumus.

Nedēļa Lietuvā: Eksprezidentei darbs ANO, slēdz robežu Baltkrievijas, Krievijas automašīnām, ceļ mediķu algas

Lietuvā aizvadītās nedēļas zīmīgākie notikumi ziņās bija eksprezidentes Daļas Grībauskaites jaunais amats ANO, robežas slēgšana vieglajām automašīnām no Baltkrievijas un Krievijas, kā arī Lietuvas mediķu algu celšana.

BNN nedēļas apkopojums: Cits ekonomikas ministrs. Neaizpildītais budžeta plāns. Radzeviča bezatbildība?

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmas kā Arī dejas un dziesmas nākamgad, Amats, Parādu atlaišana, Jauns ministrs, Lejupslīde un Nepielūdzamie skaitļi.

Avots: Ventspils turpina sportot arī COVID-19 laikā. Politiķi melo par OC Ventspils darbību

Ja privātie sporta infrastruktūras turētāji ir savus infrastruktūras objektus slēgušas pilnībā, tad atrodas mūsu valstī gudrinieki, kuri turpina attiekties pret COVID-19 vieglprātīgi.

Ar COVID-19 inficējušies jau 40 veselības aprūpes darbinieki

Varianti, kā ārstniecības personas inficējušās, varētu būt dažādi, klāstīja Perevoščikovs, piebilstot, ka infekcijas avots varētu būt gan pacienti, gan arī kolēģi.

airBaltic līdz oktobra beigām atcels apmēram 50% plānoto reisu

Turpinoties COVID-19 pandēmijas izraisītajai krīzei, Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic no 15.aprīļa līdz 31.oktobrim atcels apmēram 50% plānoto lidojumu.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!