Saeima nevirzīs likumprojektu, kas paredz iespēju apturēt LB prezidenta pilnvaras uz kriminālprocesa laiku

Latvijas Bankas ēka

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija otrdien, 11.decembrī, lēma nepārņemt 12.Saeimā izstrādātos grozījumus likumā par Latvijas Banku, kas tostarp paredz iespēju apturēt Latvijas Bankas prezidenta pilnvaras uz kriminālprocesa laiku.

12.Saeima pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus likumā par Latvijas Banku, kas cita starpa paredz nosacījumu, ka gadījumā, ja Latvijas Bankas prezidents, viņa vietnieks vai padomes loceklis ir aizdomās turētais vai apsūdzētais kriminālprocesā, viņa pilnvaras ir apturētas līdz brīdim, kad stājas spēkā tiesas spriedums attiecīgajā krimināllietā vai attiecīgā krimināllieta tiek izbeigta.

Daļa Saeimas komisijas deputātu otrdien sēdē rosināja turpināt skatīt šo likumprojektu, bet daļa aicināja to nepārņemt.

Tostarp Saskaņas deputāti Vjačeslavs Dombrovskis un Igors Pimenovs rosināja nepārņemt šī likumprojekta skatīšanu jaunajā Saeimā. Pimenovs pauda bažas par rosināto priekšlikumu, kas ļautu uz laiku atstādināt Latvijas Bankas prezidentu no amata, ņemot vērā, ka viņš ir aizdomās turētais. Pimenovs piebilda, ka šī likuma norma var kļūt par līdzekli, kā cīnīties ar ierēdņiem.

Arī deputāts Atis Zakatistovs (KPV LV) pauda bažas, ka minētie likuma grozījumi nav tikai par vēršanos pret Latvijas Bankas prezidentu, bet gan tie ir plašāki, kas ļautu nomelnot amatpersonu, pret to izvēršot «melno PR [sabiedrisko attiecību kampaņu]».

Savukārt finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) norādīja, ka likumprojektā tiek piedāvātas vairākas pozitīvas lietas, piemēram, noteikti kritēriji, kādiem jāatbilst Latvijas Bankas prezidentam, kādām jābūt kvalifikācijas prasībām, tiek pieprasīta nevainojam reputācija, kā arī paredzēts amata termiņa ierobežojums. Tomēr Reizniece-Ozola rosināja nepārņemt minētos likuma grozījumus, bet jaunajai Saeimai izstrādāt savus.

Ņemot vērā viedokļu atšķirību, Saeimas komisija balsoja par minētā likumprojekta pārņemšanu vai nepārņemšanu. Par likumprojekta virzīšanu arī jaunajā Saeimā nobalsoja četri komisijas locekļi, pret bija septiņi, bet viens atturējās. Tādējādi 13.Saeima neturpinās skatīt 12.Saeimas izstrādātos likuma grozījumus par Latvijas Banku.

Noslēdzot sēdi, komisijas vadītājs Mārtiņš Bondars (AP) piebilda, ka joprojām pastāv iespēja risināt aktualizēto jautājumu par Latvijas Bankas vadību un to var darīt, ja pieci 13.Saeimas deputāti iesniegtu savus priekšlikumus likuma grozījumiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas