Saeima noraida opozīcijas deputātu ieceri krīzes visvairāk skartajām nozarēm samazināt PVN likmi līdz 5%

Saeima ceturtdien, 23.septembrī, noraidījusi opozīcijas deputātu ieceri Covid-19 krīzes visvairāk skartajām nozarēm samazināt pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi no 21% uz 5%.

Parlamentam bija jālemj par partijas Republika Saeimas deputātu grupas iesniegto grozījumu Pievienotās vērtības nodokļa likumā nodošanu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, tomēr vairākums parlamentāriešu šo likumprojektu noraidīja.

Kā iepriekš stāstīja parlamenta deputāts Kaspars Ģirģens (R), Saeimas deputātu grupa iesniedza grozījumus Pievienotās vērtības nodokļa likumā, rosinot noteikt samazinātu 5% PVN likmi sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumiem, skaistumkopšanas pakalpojumiem, kultūrai, sportam un sporta klubiem, kā arī tūristu mītnēm uz laiku, kamēr ir spēkā valdības noteiktie ierobežojumi saistībā ar Covid-19 pandēmiju.

Priekšlikumus iesniedza deputāti, partijas Republika biedri Ģirģens, Evija Papule, Ēriks Pucens, Vjačeslavs Dombrovskis, kā arī Saeimas deputāts Ralfs Nemiro.

Ģirģens uzsvēra, ka

Covid-19 pandēmijas un ar to saistīto ierobežojumu dēļ vissmagāk cietuši tieši sabiedriskās ēdināšanas, skaistumkopšanas, izmitināšanas mītnes, kultūras un sporta sektors.

«Šajā situācijā vissmagāk skartas nozares maksimāli jāatbrīvo no nodokļu sloga, lai novērstu uzņēmumu bankrotus un cilvēkkapitāla aizplūšanu uz citām valstīm,» pauda politiķis.

Deputātu ieskatā, PVN 5% likmes piemērošana ļautu samazināt cenas, veidot uzkrājumus tādējādi palielinot pieprasījumu, apgrozījumu un palīdzot uzņēmumiem pārvarēt šo krīzi..

Ģirģens iepriekš prognozēja, ka, samazinot PVN likmi, ilgtermiņā pieaugs nozarē nodarbināto skaits, palielinot valstī nomaksāto darbaspēka nodokļu apjoms, kas savukārt kompensētu budžeta ieņēmumus, kuri kristos samazinātās PVN likmes dēļ.

PVN likmes samazināšana mazinātu ēnu ekonomikas īpatsvaru nozarēs un mazināt ēnu ekonomikas negatīvās sekas reāli strādājošos uzņēmumos, pauda politiķis.

Pēc deputātu ierosinājuma samazinātās PVN likmes būtu spēkā līdz 2022.gada 31.decembrim.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas