Saeima noraida opozīcijas deputātu ieceri uz ierobežotu laiku samazināt PVN likmi elektroenerģijai

Saeimas vairākums ceturtdien, 16.decembrī, noraidījis divus opozīcijas deputātu sagatavotus likumprojektus, kuri paredzēja uz ierobežotu laiku samazināt pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi elektroenerģijai.

Parlamentārieši noraidīja Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) pārstāvju sagatavotos grozījumus Pievienotās vērtības nodokļa likumā, kā arī likumprojektu, kuru izstrādāja Republikas un Neatkarīgo frakcijas deputāti.

ZZS deputāti aicināja noteikt, ka no 2022.gada PVN samazināto likmi 5% apmērā piemēro elektroenerģijai, tās pārvades pakalpojumiem, sadales pakalpojumiem, kā arī obligātā iepirkuma komponentēm.

Savukārt Republikas un frakcijas Neatkarīgie deputāti piedāvāja noteikt šādus atvieglojumus līdz nākamā gada 1.jūnijam. Tāpat Republikas un Par cilvēcīgu Latviju pārstāvji rosināja piemērot 5% PVN likmi dabasgāzei.

ZZS deputāts Armands Krauze rosināja kolēģus balsot par viņu izstrādāto likumprojektu, sakot, ka nevajag iedzīt parādslogā lielāko daļu iedzīvotāju.

Tikmēr Ekonomikas ministrijas parlamentārā sekretāre Ilze Indriksone (NA) akcentēja, ka jau šobrīd ir pieņemti dažādi atbalsta instrumenti, kuri palīdzēs ne tikai iedzīvotājiem, bet arī uzņēmējiem.

Pirmdien, 13.decembrī, koalīcijas sadarbības sanāksmē partneri izskatīja Ekonomikas ministrijas piedāvājumu piemērot samazināto PVN elektroenerģijai un gāzei, tomēr koalīcija par to nespēja panākt vienošanos.

Vienlaikus panākta vienošanās samazināt elektroenerģijas sadales pakalpojumu tarifu, pirmdien preses konferencē pēc valdību veidojošās partiju sadarbības sanāksmes atklāja finanšu ministrs Jānis Reirs (JV).

Ministrs atgādināja, ka jau par 65% samazināts obligātā iepirkuma komponentes maksājums elektrības rēķinos, ieviests 20 eiro pabalsts ziemas mēnešos vakcinētajiem senioriem, kuri saņem vecuma pensijas, kā arī palielināts finansiālais atbalsts aizsargāto lietotāju kategorijā iekļautajām iedzīvotāju grupām.

Šonedēļ koalīcija lēmusi divu dienu laikā izstrādāt jaunu piedāvājumu, ko jaunnedēļ piedāvāt valdībai. Tas sevī ietvertu plašu atbalstu, kas saistās ar sadales tīkla tarifa samazināšanu līdz apkures sezonas beigām. Pēc viņa teiktā, tas atstātu pozitīvu iespaidu uz uzņēmējiem.

Tāpat partneri vienojušies piemērot mājokļa valsts pabalstu lielākam saņēmēju lokam, paplašinot šī atbalsta saņēmēju noteikumus un apjomus.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas