Saeima par diviem gadiem samazina termiņu elektroniskā plašsaziņas līdzekļa apraides atļaujai

Saeima ceturtdien, 29.aprīlī, galīgajā lasījumā atbalstījusi likuma grozījumus, kas apraides atļauju elektroniskajam plašsaziņas līdzeklim paredz izsniegt uz astoņiem gadiem pašreizējo desmit gadu vietā.

Kā stāsta Saeimas Preses dienestā, deputāti pieņēmuši grozījumus Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā, kas paredz Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) tiesības, izsniedzot apraides atļauju, vērtēt elektroniskā plašsaziņas līdzekļa darbību iepriekšējās apraides atļaujas darbības laikā un atteikt apraides atļaujas izsniegšanu.

Ar grozījumiem apraides atļauju izsniegšanas termiņš saīsināts līdz astoņiem gadiem iepriekšējo desmit gadu vietā. Tāpat noteikts, ka elektroniskie plašsaziņas līdzekļi apraides atļaujas darbības termiņā varēs mainīt pamata audiovalodu uz valsts valodu.

«Grozījumi esošajā regulējumā veikti, lai veicinātu elektronisko plašsaziņas līdzekļu konkurenci un stiprinātu apraides atļauju turētāju atbildību, izmantojot ierobežotu valsts resursu – radio frekvences,» iepriekš norādījis par likumprojekta virzību Saeimā atbildīgās Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš. Viņš atzīmējis, ka likumprojekta izstrādē iesaistīti NEPLP, Kultūras ministrijas, Latvijas Raidorganizāciju asociācijas un Latvijas Komerciālo radiostaciju asociāciju pārstāvji.

Ne vēlāk kā piecus mēnešus pirms apraides atļaujas termiņa beigām NEPLP varēs elektroniskajam plašsaziņas līdzeklim izsniegt atļauju bez konkursa vai atteikt tās izsniegšanu.

Attiecīgais lēmums būs pieņemams, izvērtējot elektroniskā plašsaziņas līdzekļa pēdējā darbības gada laikā no iesnieguma par apraides atļaujas izsniegšanu saņemšanas brīža konstatētus būtiskus nozari regulējošo normatīvo aktu pārkāpumus, kā arī valsts iestāžu sniegto informāciju par tā darbības radīto apdraudējumu valsts drošībai, sabiedriskajai kārtībai vai drošībai.

Lasiet arī: Plāno būtiski palielināt iecerēto SEPLP locekļu atalgojumu

Apraides atļaujas, kuru termiņš beidzas 2021.gadā, tiks pagarinātas par diviem mēnešiem. Elektroniskajam plašsaziņas līdzeklim iesniegumu NEPLP par jaunas apraides atļaujas izsniegšanu bez konkursa šogad būs jāiesniedz ne vēlāk kā divus mēnešus pirms apraides atļaujas termiņa beigām. Savukārt NEPLP jāpieņem lēmums par apraides atļaujas izsniegšanu vai atteikumu ne vēlāk kā vienu mēnesi pirms apraides atļaujas termiņa beigām.

Tāpat likums paredz, ka gadījumā, ja elektroniskais plašsaziņas līdzeklis sešu mēnešu laikā no dienas, kad stājies spēkā lēmums par konkursa rezultātiem vai lēmums par aptveršanas zonas palielināšanu, neizņems apraides atļauju vai 12 mēnešu laikā neuzsāks darbību, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome šo lēmumu varēs atcelt.

Izmaiņas stāsies spēkā nākamajā dienā pēc to izsludināšanas.  

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas