Saeima pauž atbalstu Ukrainas dalībai ES

Saeima ceturtdien, 3.martā, pieņēmusi paziņojumu par atbalstu Eiropas Savienības kandidātvalsts statusa piešķiršanai Ukrainai un nākotnē Ukrainas pilntiesīgai dalībai ES.

Paziņojuma projektu iepriekš atbalstīja Saeimas Eiropas lietu komisija un 1.martā arī valdība apstiprināja Latvijas atbalstu Ukrainas kandidātvalsts statusam un nākotnē uzņemšanai ES.

Parlamentārieši šo pieņemto lēmumu sveica ar aplausiem un pieceļoties kājās.

Kā informē Saeimas Preses dienestā, deputāti uzskata, ka ir jāizmanto visas iespējas, kas palīdzētu Ukrainai izturēt cīņā par valsts suverenitātes un teritoriālās integritātes nosargāšanu.

Ukraina, pretojoties Krievijas militārajai agresijai un plaša mēroga iebrukumam Ukrainā, aizstāv savas tiesības pati noteikt savu nākotni un cīnās par Eiropas vērtībām, pausts paziņojumā.

Parlamentārieši uzskata, ka pašlaik ir īpaši svarīgi un nepieciešami paust skaidru atbalstu Ukrainas mērķim kļūt par ES dalībvalsti.

Lasiet arī: Ukraina pēc kara 8.kara nakts: Kritusi Hersona, apstājusies Kijevas uzbrukuma kolonna, Baltkrievija nogaida

Paziņojumā ES iestādes tiek aicinātas strādāt pie tā, lai Ukrainai iespējami ātri piešķirtu ES kandidātvalsts statusu. Tāpat paziņojumā deputāti aicina visas dalībvalstis atbalstīt Ukrainu tās centienos kļūt par pilntiesīgu dalībvalsti un atbalstīt ES kandidātvalsts statusa piešķiršanu Ukrainai.

Saeima uzskata, ka ES kandidātvalsts statusa piešķiršana Ukrainai būtu svarīgs solidaritātes signāls, apliecinot, ka Ukraina pieder Eiropai, par kuras vērtībām tā šobrīd varonīgi cīnās ar visiem saviem spēkiem.

Deputāti apliecina, ka Latvija ir gatava sniegt Ukrainai plašu atbalstu tās ceļā uz pilntiesīgu dalību ES, teikts paziņojumā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas