Saeima aicina Krieviju pārtraukt provokatīvās darbības pret Ukrainu

Saeima ceturtdien, 13.decembrī, pieņēmusi paziņojumu par atbalsta paušanu Ukrainas suverenitātei un teritoriālajai nedalāmībai saistībā ar Krievijas Federācijas agresiju Azovas jūrā un Kerčas šaurumā.

Paziņojumā Saeima stingri nosoda Krievijas 25.novembrī veiktās agresīvās un provokatīvās darbības, bloķējot, taranējot un sagrābjot Ukrainas Jūras spēku kuģus un to apkalpi, tā pārkāpjot Ukrainas suverenitāti un teritoriālo integritāti, un starptautisko tiesību pamatprincipus.

Saeima uzstāj, ka Krievijas Federācijai nekavējoties jāatbrīvo ieslodzītie Ukrainas pilsoņi – 24 aizturētie jūrnieki –, kā arī jānodrošina visu politisko ķīlnieku un pretlikumīgi apcietināto Ukrainas pilsoņu atbrīvošana.

Paziņojumā norādīts, ka Krievijas pretlikumīgi anektētās Krimas tiesa uz izmeklēšanas laiku – diviem mēnešiem – ir arestējusi un uz Maskavu pārvietojusi 24 Ukrainas jūrniekus un atbilstoši Krievijas likumdošanai šis laiks apcietinājumā var tikt pagarināts neierobežoti, BNN informē Saeimas Preses dienests.

Tāpat Saeima dokumentā atkārtoti uzsver savu nemainīgo atbalstu Ukrainas suverenitātei un teritoriālajai nedalāmībai un aicina Krievijas Federāciju nekavējoties pārtraukt savas provokatīvās darbības pret Ukrainu, atbrīvot sagrābtos Ukrainas kuģus, kompensēt savu darbību rezultātā radītos zaudējumus un nodrošināt brīvu kuģošanu Kerčas šaurumā, kā to paredz starptautiskās tiesības un saistības.

Paziņojumā Saeima aicina Eiropas Savienību un starptautiskās institūcijas – Eiropas Drošības un sadarbības organizāciju, Apvienoto Nāciju Organizāciju – nekavējoties reaģēt uz 25.novembrī notikušo incidentu Kerčas šaurumā.

BNN jau vēstīja, ka Krievijas bruņotie spēki 25.novembrī Kerčas šaurumā sagrāba trīs Ukrainas jūras spēku kuģus, kas aizvesti uz Kerčas ostu Krievijas okupētajā Krimā. Sagūstītos 24 ukraiņu jūrniekus Krievija apcietinājusi uz diviem mēnešiem un nogādājusi Maskavā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas