Saeima piekrīt ZZS deputāta Klauža administratīvajai sodīšanai

Saeima ceturtdien, 26.maijā, nolēma piekrist Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) deputāta Jāņa Klauža izdošanai administratīvajai sodīšanai par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu.

Valsts policija lūgusi izdot Klaužu administratīvajai sodīšanai saistībā ar to, ka deputāts pārvietojies automašīnā, kurai nebija veikta valsts tehniskā apskate. Tāpat netika uzrādīta vienas dienas atļauja piedalīties ceļu satiksmē.

Klaužs Lieldienu brīvdienās braucis ar automašīnu, kurai nav bijusi noteiktajā termiņā veikta valsts tehniskā apskate, un to konstatēja policija, iepriekš apliecināja pats politiķis.

Klaužam tika pārbaudīta arī alkohola klātbūtne organismā, taču tā netika konstatēta.

Klaužs varētu būt pēdējais vai viens no pēdējiem parlamentāriešiem, par kura izdošanu administratīvajai sodīšanai lems Saeima.

Saeima 19.maija sēdē galīgajā lasījumā pieņēma Satversmes grozījumus, atsakoties no deputātu administratīvās imunitātes. Pēc šo grozījumu stāšanās spēkā parlamentāriešus turpmāk varēs administratīvi sodīt, neprasot Saeimas piekrišanu. Veiktās izmaiņas pagaidām vēl nav stājušās spēkā – pēc to izsludināšanas grozījumi varētu stāties spēkā jūnijā.

Ref: 102.000.102.12816

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas