Saeima Satversmes tiesas tiesneses amatā apstiprina AT tiesnesi Briedi

Saeimas ceturtdien, 16.jūnijā, Satversmes tiesas tiesneša amatā apstiprinājusi Jautrīti Briedi, BNN noskaidroja Saeimas Preses dienestā. 

Briedei ir Latvijas Universitātē iegūts tiesību zinātņu doktora grāds. Šobrīd viņa ir Augstākās tiesas Senāta Administratīvo lietu departamenta senatore, kā arī profesore Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes Valststiesību zinātņu katedrā.

Briede ir divu monogrāfiju, Satversmes komentāru un Administratīvā procesa likuma komentāru, kā arī vairāku zinātnisko publikāciju autore un līdzautore. Viņa ir Trīszvaigžņu ordeņa kavaliere, kā arī apbalvota ar tieslietu sistēmas II pakāpes Goda zīmi. 

Briede darbu Satversmes tiesā sāks 1.septembrī. 

Lasiet arī: Znotiņa tomēr neizpelnās Saeimas atbalstu FID vadībai

Jauns Satversmes tiesas tiesnesis bija jāapstiprina, jo šī gada 23.maijā Satversmes tiesas tiesneša pilnvaras beigušās Daigai Rezevskai, kura tiesneša amatā apstiprināta pēc Saeimas deputātu priekšlikuma.  

Satversmes tiesā ir septiņi tiesneši, un saskaņā ar Satversmes tiesas likumu tiesnešus amatā apstiprina Saeima. Trīs Satversmes tiesas tiesnešus apstiprina pēc ne mazāk kā desmit Saeimas deputātu priekšlikuma, divus – pēc Ministru kabineta priekšlikuma un vēl divus – pēc Augstākās tiesas plēnuma priekšlikuma. 

Satversmes tiesas tiesneša pilnvaru termiņš ir desmit gadi.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas