bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 19.07.2018 | Vārda dienas: Jautrīte, Kamila, Digna
LatviaLatvija

Saeimā turpinās parlamenta komisiju vadītāju izraudzīšanās

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

BNN, Baltic news, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUSaeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisiju arī turpmāk vadīs Sergejs Dolgopolovs, piektdien, 7.novembrī, nolēma komisijas locekļi. Par Dolgopolova kandidatūru balsoja astoņi deputāti.

Dolgopolovs 12.Saeimā ievēlēts no sociāldemokrātiskās partijas Saskaņa saraksta. Viņš Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā strādā kopš ievēlēšanas 9.Saeimā, bet 11.Saeimas sasaukumā ieņēma komisijas priekšsēdētāja amatu. Dolgopolovs vadījis arī Mandātu, ētikas un iesniegumu komisiju, Mājokļu jautājumu apakškomisiju, kā arī darbojies Eiropas lietu komisijā un vairākās deputātu grupās sadarbībai ar citu valstu parlamentiem.

Par komisijas priekšsēdētāja biedru tika ievēlēts Juris Šulcs, bet par komisijas sekretāru – Ainārs Mežulis. Komisijā strādās arī deputāti – Aldis Adamovičs, Rihards Eigims, Nellija Kleinberga, Māris Kučinskis, Janīna Kursīte-Pakule, Vilnis Ķirsis, Romāns Mežeckis, Jānis Tutins un Andris Vilks.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas kompetencē ir plašs jautājumu loks – valsts iestāžu un pašvaldību darbība, civildienests un valsts amatpersonu darbība, tostarp interešu konflikta novēršana, partiju finansēšana un priekšvēlēšanu aģitācija, kā arī dzīvojamo māju pārvaldīšana un apsaimniekošana, palīdzība dzīvokļa jautājumu un denacionalizēto namu īrnieku problēmu risināšanā un nevalstiskā sektora darbība.

Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas deputāti par komisijas priekšsēdētāju vienbalsīgi ievēlēja Andri Bērziņu, kurš 12.Saeimā ievēlēts no Zaļo un Zemnieku savienības saraksta.

Bērziņš parlamentā strādā kopš 7.Saeimas un šo komisiju vadījis arī 9. un 10.Saeimā, bet 8.Saeimā un 11.Saeimā bijis komisijas priekšsēdētāja biedrs. Iepriekšējos parlamenta sasaukumos Bērziņš strādājis arī Sociālo un darba lietu komisijā, Eiropas lietu komisijā, kā arī darbojies vairākās apakškomisijās un deputātu grupās sadarbībai ar citu valstu parlamentiem.

Par komisijas priekšsēdētāja biedru deputāti šodien ievēlēja Alekseju Loskutovu, bet par sekretāru – Imantu Parādnieku.

Komisijā strādās arī deputāti Aija Barča, Inesis Boķis, Valters Dambe, Vjačeslavs Dombrovskis, Marjana Ivanova-Jevsejeva, Andrejs Klementjevs, Kārlis Krēsliņš, Ņikita Ņikiforovs, Raimonds Rubiks, Edvards Smiltēns, Inguna Sudraba, Mārtiņš Šics un Juris Vectirāns.

Publisko izdevumu un revīzijas komisijas pamatdarbs ir Valsts kontroles (VK) ziņojumu izskatīšana un konstatēto trūkumu novēršanas uzraudzība. VK auditētajām ministrijām un iestādēm ir pienākums komisijai sniegt informāciju par konstatēto trūkumu novēršanas gaitu. Ja institūcijas nav pilnībā novērsušas pārkāpumus, komisija noskaidro iemeslus, uzklausa argumentus un, izvērtējot situāciju, nosaka papildu termiņus trūkumu novēršanai. Komisija pārbauda Saeimas grāmatvedību, izdevumu lietderību un likumību, kā arī parlamenta gada pārskatus.

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisiju turpmāk vadīs Inese Laizāne. To piektdien, 7.novembrī, nolēma komisijas deputāti, vienbalsīgi ievēlot Laizāni komisijas priekšsēdētājas amatā. Laizāne parlamentā ievēlēta no nacionālās apvienības Visu Latvijai-Tēvzemei un Brīvībai/LNNK vēlēšanu saraksta.

Par komisijas priekšsēdētājas biedru deputāti ievēlēja Borisu Cileviču, savukārt par sekretāru – Augustu Brigmani. Komisijas sastāvā ir arī deputāti Lolita Čigāne, Valters Dambe, Arturs Kaimiņš, Janīna Kursīte, Ināra Mūrniece, Vladimirs Nikonovs  un Regīna Ločmele-Luņova.

Laizāne ievēlēta Saeimā arī divos iepriekšējos parlamenta sasaukumos. Laizāne strādājusi gan Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā, gan Pieprasījumu komisijā un Sociālo un darba lietu komisijā, kā arī Valstiskās audzināšanas un Sociālās drošības apakškomisijās un vairākās deputātu grupās sadarbībai ar citu valstu parlamentiem.

Komisijas darbības joma ir ne tikai cilvēktiesību situācija valstī, sabiedrības integrācijas procesi, sabiedrisko mediju aktualitātes un reliģisko organizāciju darbība, bet arī dzimumu līdztiesības veicināšana, cilvēktirdzniecības apkarošana un vardarbības novēršanas izglītības iestādēs. Komisija izskata cilvēktiesību un sabiedrisko lietu jomas likumprojektus, kā arī veic parlamentāro kontroli pār nozares iestāžu darbu. Komisijas darbā aktīvi piedalās ministriju un citu valsts iestāžu amatpersonas, pašvaldību darbinieki un nevalstisko organizāciju pārstāvji, informē Saeimas preses dienests.

Tāpat Saeimas Sociālo un darba lietu komisiju arī 12.saeimā vadīs komisijas līdzšinējā priekšsēdētāja Aija Barča, komisijas pirmajā sēdē vienbalsīgi nolēma jaunievēlētie komisijas locekļi.

Barča Saeimā ievēlēta no Zaļo un Zemnieku savienības saraksta. Viņa strādājusi Saeimā arī 7., 9. un 10. un 11.parlamenta sasaukumā. 11.Saeimā Barča vadīja Sociālo un darba lietu komisiju, strādāja Publisko izdevumu un revīzijas komisijā, kā arī bija Sociālās drošības apakškomisijas priekšsēdētāja.

Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja biedra amatā ievēlēts Einārs Cilinskis, savukārt komisijas sekretārs būs Vitālijs Orlovs.

Komisijā strādās arī deputāti Hosams Abu Meri, Andris Bērziņš, Andris Buiķis, Marjana Ivanova-Jevsejeva, Andrejs Klementjevs, Romualds Ražuks, Andris Siliņš, Mārtiņš Šics un Silvija Šimfa.

Sociālo un darba lietu komisijas dienas kārtībā ir tādi jautājumi kā darba tiesības un nodarbinātība, pensijas un pabalsti, ārstniecība un veselības aprūpes sistēma, farmācija un sabiedrības veselība, sociālā palīdzība un sociālie pakalpojumi, situācija pansionātos un aprūpes centros, sociālā budžeta izlietojums. Tās pārziņā ir gan sociālās un veselības jomas likumprojekti, gan nozares ministriju un aģentūru darba pārraudzība.

Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli Saeimā darbojas 16 komisijas. Saeimas komisijas strādā noteiktā likumdošanas jomā, uzrauga izpildvaras darbību, kā arī veic citus komisijas darba specifikai atbilstošus uzdevumus. Saeimas komisijas sagatavo izskatīšanai lietas, kas tiek apspriestas Saeimas sēdēs. Pamatojoties uz Saeimas lēmumiem, komisijas izskata likumprojektus, priekšlikumus un iesniegumus.

Deputāts vienā un tajā pašā laikā var strādāt ne vairāk kā divās pastāvīgajās komisijās un trīs apakškomisijās.

Ref: 102.000.102.8565


Pievienot komentāru

Ierobežos satiksmi Kārļa Ulmaņa gatvē

Saistībā ar ūdensvada tīkla remontdarbiem no 23.jūlija puksten 7.00 līdz 27.jūlija puksten 24.00 tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme Kārļa Ulmaņa gatvē, pie ēkas Cīruļu ielā 4.

Talsu novadā degošā meža dēļ evakuē apdzīvotu vietu Stikli Ventspils novadā

Plašā meža un kūdras ugunsgrēka dēļ, kas izcēlies Talsu novada Valdgales pagastā, trešdien, 18.jūlijā, no blakus esošā Ventspils novada tiek evakuēta apdzīvota vieta Stikli Puzes pagastā, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta preses pārstāve Inta Palkavniece.

Latvijas augļu realizācija citās Baltijas valstīs pieaugusi par 0,5%

Galvenais no Latvijas izvesto augļu un ogu tirgus ir Baltijas valstis, kurās šā gada pirmajos četros mēnešos salīdzinājumā ar attiecīgo periodu gadu iepriekš realizācija palielinājusies par 0,5%.

Latvijā jūnijā bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā šā gada jūnijā bijusi augstāka gada inflācija nekā Eiropas Savienībā un eirozonā vidēji, liecina trešdien, 18.jūlijā, publiskotie ES statistikas biroja Eurostat dati.

Ugunsgrēka dzēšanas darbi Valdgales pagastā turpinās jau 20 stundu; šobrīd apturēti vēja dēļ

Ziemeļkurzemes virsmežniecības uzraugāmajā teritorijā Talsu novada Valdgales pagasta Lielsalās 17.jūlija vakarpusē izcēlās paaugstinātas bīstamības meža ugunsgrēks kūdras izstrādes purvā. Pastāv iespēja, ka ugunsgrēks izcēlies kūdras ieguves rezultātā.

JKP līderi Saeimas vēlēšanās būs Jurašs, Strīķe, Bordāns, Feldmanis un Šuplinska

Jaunās konservatīvās partijas līderi Saeimas vēlēšanās būs Juris Jurašs, Juta Strīķe, Jānis Bordāns, Krišjānis Feldmanis un Ilga Šuplinska.

18,5% Latvijas iedzīvotāju ir bērni

Šī gada sākumā 18,5% no visiem Latvijas iedzīvotājiem bija bērni vecumā līdz 17 gadiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie dati.

Koalīcijas partijas vēlas palielināt izdevumus aizsardzībai līdz 2,5% vai 3% no IKP

Valdošās koalīcijas partijas rosina palielināt izdevumus aizsardzībai līdz 2,5% vai 3% no iekšzemes kopprodukta.

Paplašina parādnieku datu bāzi – KIB pievienojas arī Gelvora

Kredītinformācijas Birojs noslēdzis sadarbības līgumu par datu apmaiņu ar parādu piedziņas un uzraudzības uzņēmumu Gelvora, tādejādi ievērojami paplašinot fizisko un juridisko personu kredītvēsturu datu bāzi.

Bankā: Iedzīvotāji ceturksnī veselībai tērē vidēji no 50 līdz 100 eiro

84% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem pēdējo trīs mēnešu laikā ir izmantojuši medicīnas pakalpojumus un tikai 5% visus izdevumus segusi veselības apdrošināšana, atklāj Norvik Bankas veiktā aptauja.

Krievijā paildzina režisora Serebreņņikova mājas arestu

Tiesa Maskavā ir lēmusi pagarināt mājas arestu atzītajam krievu teātra un kinorežisoram Kirilam Serebreņņikovam, kurš apsūdzēts par valsts naudas piesavināšanos.

Parakstīts trešais Rail Baltica līdzfinansējuma līgums

Šī gada 13.jūlijā parakstīja Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta līdzfinansējuma līgumu Rail Baltica dzelzceļa līnijas infrastruktūras būvniecībai. Līguma vērtība ir gandrīz 130 miljoni eiro no kuriem CEF ieguldījums sasniegs 110 miljonu eiro, kas ir 85% no visiem attiecināmajiem izdevumiem

Zviedrija lūdz palīdzību cīņā ar mežu ugunsgrēkiem

Zviedija ir aicinājusi Eiropas Savienības dalībvalstis palīdzēt tai dzēst desmitiem mežu ugunsgrēku, no kuriem daļa skārusi arī apvidus aiz polārā loka.

Plāno palielināt kompensācijas nepilngadīgajiem cietušajiem

Saeimas Juridiskā komisija trešajam lasījumam Saeimā atbalstīja grozījumus, kas paredz palielināt izmaksājamās valsts kompensācijas apmēru nepilngadīgiem cietušajiem.

Igaunijā brīdina uzmanīties no pārkaršanas tveicē un ultravioletā starojuma

Meteorologi Igaunijā izziņojuši brīdinājumu par valstī neierastu karstumu, aicinot iedzīvotājus uzmanīties no pārkaršanas saulē šonedēļ, kad gaisa temperatūra daudzviet Igaunijā pārsniegusi 30 grādus.

Latvijas krājbankas administrators jūnijā atguvis 1,038 miljonus eiro

Likvidējamās Latvijas krājbankas administrators šogad jūnijā atguvis 1,038 miljonus eiro, kas ir 6,9 reizes vairāk nekā mēnesi iepriekš.

Slēgto internātskolu pedagogu atlaišanas pabalstu izmaksai paredz 300 000 eiro

Valdība konceptuāli atbalstīja finansējuma pārdali 300 000 eiro apmērā, lai Izglītības un zinātnes ministrija varētu nodrošināt atlaišanas pabalstu izmaksu pedagogiem pašvaldību dibināto internātskolu reorganizācijas un slēgšanas gadījumā.

Bunkus slepkavības lietā policijai ir pavedieni, tā iekšlietu ministrs

Maksātnespējas administratora, advokāta Mārtiņa Bunkus slepkavības lietā policijai ir pavedieni, intervijā LNT raidījumam 900 sekundes atklāj Latvijas iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis

Cilvēktiesību tiesa konstatē Krievijas pārkāpumus Pussy Riot un Poļitkovskas lietās

Eiropas Cilvēktiesību tiesa konstatējusi, ka Krievija ir pārkāpusi cilvēktiesības divās skaļās krimināllietās, proti, aktīvistu grupas Pussy Riot apcietināšanā un notiesāšanā, kā arī žurnālistes Annas Poļitkovskas slepkavības izmeklēšanā.

Valdība apstiprina izmaiņas mēslošanas līdzekļu aprites likumā

Valdība pieņem Zemkopības ministrijas  sagatavotos grozījumus Mēslošanas līdzekļu aprites likumā.

ES vidējās tirgus cenas piena produktiem maijā augušas

Latvijā maijā salīdzinājumā ar mēnesi iepriekš piena produktu cenas nav pieaugušas. Tikmēr Eiropas Savienībā kopumā vidējās tirgus cenas piena produktiem maijā, salīdzinot ar aprīli, turpināja augt.

ES paraksta bloka lielāko brīvās tirdzniecības līgumu ar Japānu

Eiropas Savienība un Japāna ir noslēgušas savstarpēju brīvās tirdzniecības līgumu, kas attieksies uz turpat trešo daļu no visas pasaules iekšzemes kopprodukta un 600 miljonu cilvēku ekonomisko aktivitāti.

VNĪ: Okupācijas muzeja būvuzraudzībai piedāvājumus iesnieguši vairāki pretendenti

VAS Valsts nekustamie īpašumi šonedēļ atver iepirkumu un uzsāk vērtēšanu Okupācijas muzeja ēkas pārbūves, tai skaitā jaunas piebūves būvniecības uzraudzībai.

Vēl neskata likumprojektu, kas paredz eID kartes noteikšanu par obligātu dokumentu no 2023.gada

Valdība vēl neskatīja likumprojektu, kas paredz no 2023.gada elektroniskās identifikācijas kartes noteikt par obligātu identifikācijas dokumentu visiem valsts iedzīvotājiem, kuri sasnieguši 15 gadu vecumu.

Latvijā piecos mēnešos importēts par 7% mazāk cigarešu nekā pirms gada

Latvijā šogad pirmajos piecos mēnešos ievesti 1,828 miljardi cigarešu, kas ir par 7% mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn, liecina Valsts ieņēmumu dienests Akcīzes preču pārvaldes apkopotā informācija.