Saeimā turpinās vērtēt nepieciešamību paplašināt Valsts prezidenta pilnvaras

Valsts prezidents Raimonds Vējonis

Uz kārtējo sēdi otrdien, 12.aprīlī, sanāks Saeimas Juridiskās komisijas deputātu darba grupa Valsts prezidenta pilnvaru iespējamai paplašināšanai un ievēlēšanas kārtības izvērtēšanai. Deputāti aplūkos Satversmes pantus, kas nosaka prezidenta tiesības apžēlot noziedzniekus un sasaukt ārkārtējas valdības sēdes.
 
«Mūsu darba grupas darbs pierāda, ka parlamentā tomēr ir iespējama kvalitatīva diskusija par nopietniem konstitucionāliem jautājumiem bez dalīšanas pozīcijas un opozīcijas deputātos. Šajā sēdē turpināsim darbu pie Satversmes 3.nodaļas pantu analīzes un uzklausīsim gan praktiķus, gan teorētiķus. Esmu gandarīts, ka mūsu darba grupā aktīvi piedalās ne tikai juristi, Valsts prezidenta kancelejas pārstāvji un bijušie Valsts prezidenti, bet arī bijušie Ministru prezidenti un citas augsta ranga valsts amatpersonas,» norāda darba grupas vadītājs Ringolds Balodis.

Dalību 12.aprīļa darba grupas sēdē apstiprinājuši bijušie Ministru prezidenti Valdis Birkavs, Māris Gailis, Andris Bērziņš, Einars Repše, Indulis Emsis, Aigars Kalvītis, Laimdota Straujuma, bijušais Valsts prezidents Valdis Zatlers, Valsts kancelejas vadītājs Mārtiņš Krieviņš, ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers un Valsts prezidenta Apžēlošanas dienesta vadītāja Elena Lodočkina.

Juridiskās komisijas deputātu darba grupa Valsts prezidenta pilnvaru iespējamai paplašināšanai un ievēlēšanas kārtības izvērtēšanai izveidota 2015.gada 17.februārī. Līdz šim ir notikušas piecas darba grupas sēdes, informē Saeimas Preses dienests.

Ref: 102.000.102.12378

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas