Saeimas Budžeta komisija atbalsta pārcelt Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas uz 6.jūniju

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija piektdien, 20.martā, pirmajā lasījumā atbalstījusi Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu pārcelšanu uz 6.jūniju, BNN noskaidroja Saeimas Preses dienestā.

Paredzēts, ka Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) šīs vēlēšanas Rīgas pilsētas pašvaldībā izsludinās 14.aprīlī.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei līdz 7.maijam būs jāizsūta vēlētājiem paziņojumi par viņu vēlēšanu iecirkni. No 7.maija līdz 23.maijam, ja balsstiesīgais gribēs, vēlēšanu iecirkni būs iespējams nomainīt, iepriekš pastāstīja CVK vadītāja Kristīne Bērziņa.

Tāpat grozījumi paredz, ka par priekšvēlēšanu izdevumiem, kas radušies laikposmā no 2020.gada 25.februāra līdz 2020.gada 13.aprīlim, politiskajām organizācijām (partijām) nebūs jāiesniedz Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarācija un tie netiks iekļauti priekšvēlēšanu izdevumu apmērā.

Lasiet arī: VARAM: Lai aizvadītu domes sēdes attālināti, jāveic grozījumi pašvaldības nolikumā

Kā ziņots, Ministru kabinets iepriekš atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) ierosinājumu saistībā ar COVID-19 izplatību pārcelt Rīgas domes vēlēšanas uz šī gada 6.jūniju.

Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo situāciju un aizliegumu rīkot publiskus pasākumus, sabiedrības veselības nodrošināšanas nolūkos un riska mazināšanai par COVID-19 turpmāku izplatību, VARAM rosina pārcelt Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas no šā gada aprīļa uz jūniju.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas