Saeimas deputāti biedrībās amatus varētu ieņemt tikai tad, ja nesaņem tur algu

Pirmajam lasījumam Saemas Juridiskā komisija otrdien, 30.aprīlī atbalstījusi likumprojektu, kas paredz noteikt ierobežojumu, kādā Saeimas deputāts, Ministru prezidents un viņa biedrs, ministrs, īpašu uzdevumu ministrs un parlamentārais sekretārs var savienot amatu ar citiem amatiem biedrībās un nodibinājumos, ziņo Saeimas Preses dienests.

Ar likumprojektu paredzēts noteikt, ka minētās valsts amatpersonas amatu biedrībā vai nodibinājumā varēs ieņemt tikai ar noteikumu, ka par šo amatu nesaņem atalgojumu.

Šāds nosacījums nepieciešams, lai novērstu interešu konfliktu, jo biedrībai un nodibinājumam var būt arī saimnieciski vai citi mērķi, kas var ietekmēt valsts amatpersonas amata pienākumu veikšanu, teikts likumprojekta anotācijā.

Sabiedrībai ne vienmēr ir iespējams uzzināt, kādā veidā tiek veidoti biedrību fondi, no kuriem amatpersonām izmaksā atalgojumu. Līdz ar to pastāv risks, ka valsts amatpersona saņem atalgojumu no organizācijām, kuru darbība ir pretrunā Latvijas interesēm. Gadījumā, ja Saeimas deputāts papildus deputāta atalgojumam saņem atalgojumu, kas pārsniedz deputāta algu, pastāv pamatotas bažas par to, vai deputāts pārstāv vēlētāju vai biedrības un nodibinājuma intereses, sacīja komisijas priekšsēdētāja Juta Strīķe (JKP).

Sēdē klātesošie Tieslietu ministrijas, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja un biedrību pārstāvji aicināja uz likumprojekta otro lasījumu izvērtēt nepieciešamību paplašināt organizāciju loku, uz kuru ierobežojums attieksies, kā arī veikt citus precizējumus.

Lai grozījumi likumā Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā stātos spēkā, likumprojekts vēl trīs lasījumos jāatbalsta Saeimai.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas